Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 січня, 04:06:15

Як фінансуватимуть весняно-польові роботи в країні

11.02.2015   08:22Агенцiя

Питання фінансово-кредитного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників на період проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році розглянули на селекторній нараді, що відбулась 10 лютого під керівництвом Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко та керівники відділень банків, що найбільше фінансують АПК.

Основні гравці на ринку насіння, добрив, засобів захисту рослин заявляють, що продукція на українському ринку є в достатній кількості. Проблема в іншому – аграріям не вистачає коштів на їх придбання.

Як наголосив Олексій Павленко, постійно ведеться діалог з банкірами на предмет забезпечення потреби агровиробників у коштах. Так, 3 лютого за ініціативи Міністерства відбувся «круглий стіл» з представниками Незалежної асоціації банків України. Під час зустрічі обговорено розробку спільного плану щодо розширення можливостей фінансування агросектору, який передбачає вдосконалення нормативно-правової бази, підвищення ефективності чинних гарантійно-страхових механізмів підтримки виробника з боку держави. Подібні заходи плануються проводитися і надалі.

Аграрії Чернігівщини, як і інших областей країни, потребують залучення кредитних ресурсів. Зі слів директора Департеметну агропромислового розвитку Олександра Савченка, сільгоспвиробники зможуть профінансувати трохі більше 2 мільярдів гривень. Решту коштів — більше 426 мільйонів гривень, треба покривати банківськіми та комерційними кредитами.

Уже найближчим часом Департамент агропромислового розвитку ОДА запланував провести нараду з представниками банківських кіл, на якій більш детально розглянуть спектр банківських послуг з кредитування підприємств агропромислового комплексу області та ознайомлять виробників сільськогосподарської продукції з умовами та можливостями кредитування у 2015 році.

Останні новини Чернігівщини

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса 13:50

Місто Чернігів зацікавлене у тому, щоби до ремонту будівлі колишнього кінотеатру Щорса (нині це Чернігівський обласний молодіжний центр) приступили вже в 2020 році, а не відтерміновували мінімум на один рік. Про це говорилося на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 21 січня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:39

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи 13:09

Селяни з наближених до станції Крути сіл погрожують акціями протестів, першу з яких вони запланували провести під час урочистих заходів, що відбудуться 29-го січня.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури 12:51

18 січня відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури. Шістдесят дев’ять юних філологів, знавців російської мови області зібралися у колегіумі № 11 аби продемонструвати свої знання.

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю 12:38

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів 20 січня нараду зі своїми заступниками Андрієм Подорваном та Олександром Савченком з приводу впровадження електронного обліку деревини у лісогосподарських підприємствах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини