Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 06:49:17

Агробізнес допомагає територіальним громадам Чернігівщини

19.12.2014   07:53Агенцiя

Наразі дуже важливо, щоб бізнес, що працює на селі, ніс соціальну відповідальність за розвиток тієї території, де він господарює. Це питання не обмежується лише будівництвом та утриманням шкіл, доріг та лікарень. Це також — орендна плата за землю та заробітна плата, повідомляє Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Щодо орендної плати за земельні ділянки та земельні частки (паї)

За 11 місяців поточного року розмір орендної плати, що сплачують орендарі земель сільгосппризначення селянам області, зріс з 4,3 % до 4,7 %. Тобто, майже на 43 мільйони гривень.

Значно підвищили цей показник в Бахмацькому та Семенівському районах. Найвищий розмір орендної плати залишається у Бобровицькому районі — 6,4%, а найнижчий — у Ріпкинському районі (3%).

За поточний рік 240 тисяч орендодавців області отримають близько 485 мільйонів гривень за оренду своїх паїв. У середньому за 1 гектар землі агроформування сплачують 613 гривень. Лідерами по орендній платі є райони зони Лісостепу —Варвинський та Ічнянський. У Поліських районах цей показник не перевищує 1,5 тисячі гривень.

Щодо збільшення асигнувань на розвиток територіальних громад

На жаль, держава не може задовольнити потреби територіальних громад, особливо сільських. Тож в області активізувався процес залучення органами влади на добровільній основі коштів підприємств для соціально-економічних розбудовчих процесів у сільській місцевості. Так, протягом поточного року між орендарями земель сільгосппризначення та сільськими радами укладено 629 соціальних угод. Сільгосппідприємствами вже надано понад 26 мільйонів гривень допомоги.

Кошти виділялися для будівництва, реконструкції, ремонту закладів освіти, охорони здоров’я, соціального обслуговування населення, культури та спорту як у сільській місцевості, так і тих, що обслуговують або використовуються сільським населенням. За ці ж гроші проводяться ремонтні роботи всіх видів автомобільних доріг місцевого значення; газифікації сільських населених пунктів та забезпечення їх вуличним освітленням; будівництва, реконструкції водогонів в сільських населених пунктах; підтримки сільських спортивних команд та колективів художньої самодіяльності; підтримки та матеріального забезпечення добровільних пожежних дружин тощо.

Робота із залучення коштів агробізнесу до розвитку інфраструктури сільських населених пунктів буде продовжуватись і надалі. На цьому наголошує і новопризначений Міністр агарної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Щодо допомоги, спрямованої у зону АТО

За оперативними даними, підприємствами агропромислового комплексу області перераховано більше 2 мільйонів гривень на підтримку бійців у зоні АТО та потреби переселенців зі сходу. Надано майже 30 тисяч літрів дизельного пального і 15 тисяч літрів бензину. Проводилися закупівлі спецобладнання, засобів захисту, одягу, продуктів. Сільгоспвиробники постійно передають продукцію власного виробництва для воїнів, які захищають територіальну цілісність держави.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.