Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 жовтня, 04:28:13

Соняшникову олію для населення області завозять з інших регіонів України

15.12.2014   11:21Агенцiя

Соняшникова олія є одним із соціально-значимих продуктів харчування. Оскільки останнім часом на даний продукт спостерігається зростання рівня роздрібних цін, Департамент агропромислового розвитку ОДА опрацював питання забезпечення населення області соняшниковою олією.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку ОДА, згідно моніторингу, який здійснюється органами статистики, середній рівень роздрібних цін на олію соняшникову в роздрібній торгівельній мережі станом на 10.12.2014 складає 18,27 гривень за кілограм, проти минулого року (на зазначену дату) роздрібна ціна зросла в межах 36%.

У Чернігівській області, основним виробником олії є ПАТ «Ніжинський жиркомбінат», він виробляє соняшникову, ріпакову та лляну олію.

Враховуючи те, що основний обсяг олії, виробленої ПАТ «Ніжинський жиркомбінат», реалізується на експорт, потреба населення Чернігівської області забезпечується за рахунок постачання її в торгівельну мережу з інших регіонів України, зокрема, Дніпропетровської, Запорізької, Київської та інших.

У 2014 році очікуваний фонд споживання соняшникової олії населенням Чернігівської області складатиме 13,5 тисяч тонн, а споживання на одну особу становитиме відповідно 13 кілограм, тобто відповідатиме фізіологічній нормі.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 жовтня зафіксовано 211 нових випадків інфікування COVID-19.

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради 15:26

Відповідно до розпорядження голови обласної ради "Про скликання двадцять п'ятої сесії обласної ради сьомого скликання" 28 жовтня відбулися засідання постійних комісій обласної ради, під час яких депутати ознайомилися з питаннями порядку денного чергової сесії й напрацювали низку пропозицій та зауважень до них.

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака 14:31

26 жовтня в ході проведення заходів державного нагляду (контролю) по дотриманню вимог природоохоронного законодавствадержавними інспекторами з охорони довкілля Чернігівської області спільно з єгерською службою Ріпкинського відділення МРП ЧОО УТМР у мисливських угіддях визначеного підприємства виявлено чоловіка, який здійснював полювання у темну пору доби.

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку 14:24

27 жовтня о 20:01 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що в селищі Олишівка Чернігівського району по вулиці Лісовій сталася пожежа житлового будинку.

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей 12:07

З середини жовтня Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради проходить процедуру позапланового інституційного аудиту – зовнішнє оцінювання діяльності закладу, що базується на ґрунтовному вивченні освітніх та управлінських процесів.