Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 21:35:02

Центр зайнятості відкрив двері перед переселенцями

10.11.2014   08:44Агенцiя

Як отримати соціальні виплати? Куди влаштувати дітвору на навчання? Де і яким коштом жити? Це лише не значний перелік питань, адресованих чиновникам, що накопичилися у вимушених переселенців зі сходу України та Криму.

Аби спростити життя людям, і без того стомленим від невизначеності, у Чернігівському центрі зайнятості пройшов інформаційно-просвітницький захід, який зібрав під своїм дахом спеціалістів, які так чи інакше можуть допомогти тим, хто був змушений покинути рідну домівку.
 
Особливим попитом користувалися у переселенців консультанти освітньої, медичної, пенсійної та юридичної галузей, адже дітвору необхідно влаштувати на навчання, а батькам потрібно, якось заробляти на життя.


 
Чимало питань у цих людей виникає і при спробах влаштуватися на роботу. В більшості випадків вони не можуть спочатку отримати статус безробітного, через незавершені трудові відносини "вдома", а потім надати трудову книжку, яка зазвичай знаходиться на попередньому місці роботи. За словами фахівців, вихід з такої ситуації є - сьогодні можна робити дублікат цього важливого документу, який у разі повернення оригіналу буде анульований, а всі записи з нього буде перенесено. Пропонують і інший вихід.
 
Павло Черевко, юрисконсульт Чернігівського міського центру зайнятості: "Ще, як вихід, можна влаштуватися надавати певні послуги по цивільно-правовим договорам. Це не буде суперечити законодавству. Тому не слід виходити з того, що коли людина приходить і каже, що в неї не припинені попередні трудові відносини її ніяким чином не можуть взяти на роботу."
 
Щоправда, величезної черги з бажаючих влаштуватись на роботу у центрах зайнятості поки не помічають. Так, з шестисот двох переселенців, які звернулися до відповідних установ області, лише 269 отримали статус, решта отримали консультаційні послуги. По місту Чернігову ситуація майже така сама: лише третина потенційних клієнтів прийняла рішення шукати роботу.
 
Олександр Зевченко, директор Чернігівського міського центру зайнятості: "Зареєструвались тільки більше 80-ти, тобто сказали, що дійсно я тут буду шукати роботу, а інші звернулися: "а я ще подумаю…" Тому є це питання, що люди ставляться до свого перебування тут, як до тимчасового явища. Чекаючи, що ще місць-два і вони повернуться додому."
 
Невелику кількість пошуковців з числа тимчасово переміщених осіб, окрім бажання повернутися додому, фахівці пояснюють ще й не надто високим рівнем оплати праці на Чернігівщині та проблемами з житлом.
 
Олександр Зевченко: "У нас були такі випадки, коли людина реєструвалася, шукала роботу. Через кілька днів і потенційна робота знаходилась, але чоловік вже поїхав до Холмів, бо там зайшов житло, а від так і роботу почав шукати за новим місцем проживання."
 
Окрім консультаційних пунктів в рамках інформаційно-просвітницького заходу у центрі зайнятості також пройшли семінари-тренінги з пошуку роботи, а також була організована зустріч пошуковців з вісьмома роботодавцями області, аби клієнти мали змогу отримати інформацію з перших рук і ймовірно знайти роботу.
Паралельно з цим, за круглим столом зібралися представники органів місцевого самоврядування, соціальні партнери та роботодавці обласного центру, аби ще раз, в тому числі і за результатами вищезгаданих консультацій, обговорити та вдосконалити механізми соціального захисту людей, які переїхали з тимчасово окупованих територій.

chodtrk.com.ua

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини