Економити потрібно заради загального блага
Про споживання енергоресурсів в умовах вимушеної економії йшла мова 17 вересня під час брифінгу в облдержадміністрації.
Директор Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури обласної державної адміністрації Петро Головач поінформував присутніх про те, що зараз стоїть гостра необхідність переходу на альтернативні види палива.
- Дуже складна ситуація склалася з постачанням вугілля. Мости, дороги, які поєднують нас із Донецькою областю, зруйновані, - говорить Петро Головач. – Наша область має достатню кількість альтернативного палива – дрова, торф, пелети.
Також він зазначив, що за період з 1 січня помітно зросли ціни на деякі послуги. Наприклад, ціна на газ піднялася на 92%, на водопостачання і водовідведення – на 74%. Водночас, з державного бюджету передбачено виділення 7 мільярдів гривень на компенсаційні виплати населенню.
Директор Департаменту ЖКГ зазначив, що, на жаль, для нашого регіону неможливий перехід на мазутне паливо, адже із 940-а котелень, наявних на Чернігівщині, лише одна може працювати на такому виді палива.
Швидкими темпами йде переобладнання котелень. У 2012-2013 роках на альтернативні види палива перевели 44 котельні, цього року планується зробити такий перехід ще у 94-х котельнях. Робитиметься це за рахунок інвесторів.
Про економне використання електричної енергії говорили представники ПАТ «Чернігівобленерго» - технічний директор Володимир Рубанка та директор з енергозбуту Роман Бондар.
Мова йшла про невідворотність аварійних відключень. Адже на сьогоднішній день майже всі області України, у тому числі і Чернігівська, перевищують граничні величини електроспоживання.
- Національна енергетична компанія «Укренерго» встановила для Чернігівщини ліміт електричної потужності 210 мегават. У вечірні години максимуму навантаження на енергосистему споживачі Чернігівщини перевищують його на 70- 80 мегават, у ранковий час — на 30-40 мегават, - говорить Володимир Рубанка. - Уникнути тимчасових відключень реально, якщо споживачі з розумінням поставляться до ситуації та усвідомлять, що дотримуючись нескладних правил та обмежуючи роботу електроприладів у період максимального навантаження з 07:00 до 10:00 та з 19:00 до 22:00 годин.
Також представники Чернігівобленерго повідомили телефон гарячої лінії, за номером якого споживачі можуть звертатися цілодобово з питань електропостачання 0-800-210-310.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.