Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 червня, 08:22:00

Короткотермінові позики місцевим бюджетам – один із напрямів фінансової допомоги держави

06.09.2014   07:15Агенцiя

За інформацією головного управління Державної казначейської служби України в області, одним із напрямів фінансової допомоги держави органам місцевого самоврядування є надання короткотермінових позик місцевим бюджетам всіх рівнів за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування ними.

Короткотермінові позики надаються місцевим бюджетам.

Використовуються вони для своєчасного проведення першочергових виплат, які пов’язані із забезпеченням видатків загального фонду. А саме: на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату; придбання продуктів харчування та медикаментів; оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Для отримання короткотермінової позики, згідно Порядку покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 29.12.10 №1204, виконавчий орган відповідної місцевої ради звертається до органу казначейства, де він обслуговується для заключення Договору.

Позика надається у межах граничного обсягу, визначеного територіальним органом Казначейства, що не перевищує однієї дванадцятої затвердженого на поточний бюджетний період обсягу доходів загального фонду місцевого бюджету, за вирахуванням обсягу цільових міжбюджетних трансфертів.

Після перерахування коштів позики органами казначейства здійснюється контроль за спрямуванням позики виключно на напрямки передбачені Порядком. Причому, позики надані впродовж року повинні бути погашені до 1 грудня поточного бюджетного періоду.

Станом на 1 вересня 2014 року з 594 місцевих бюджетів області потребували фінансової підтримки та отримали позики на покриття тимчасових касових розривів 173 бюджети або майже 30 % від загальної кількості на суму 1 088,8 мільйонів гривень. Заборгованість складала 159,1 мільйонів гривень.

Упродовж червня-липня для забезпечення своєчасних виплат з оплати праці, відпускних та матеріальної допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам на виконання Доручення Міністра фінансів України від 03.06.2014р. було надано 45 короткотермінових позик на суму 43,3 мільйони гривень.

Якщо місцеві бюджети не мають можливості своєчасно погасити позику, у зв’язку з недоотриманням запланованих доходів, казначейством проводиться аналіз, та приймається рішення про встановлення збільшеного нормативу погашення. Протягом поточного року було пролонговано на більший термін 10 позик.

Фахівці казначейства наголошують, що виділення бюджетних позичок особливо важливо для найменш фінансово-захищених сільських та селищних бюджетів. Так, у 2014 році сільським і селищним бюджетам області надано 865 траншів позичок, що становить 53,2 % від загальної кількості. Із них районним бюджетам надано 633 позичок, або 39 %, міським - 85 позичок, або 5 %.

Така урядова політика управління бюджетними коштами, за їх словами, дозволяє збалансувати місцеві бюджети для забезпечення своєчасного проведення першочергових виплат.

 

Головне управління Державної казначейської служби України в області
 

Останні новини Чернігівщини

На Менщині ювенальні поліцейські організували дітлахам екскурсію в зоопарк

На Менщині ювенальні поліцейські організували дітлахам екскурсію в зоопарк 08:13

Поліцейські ювенальної превенції Чернігівської області влаштували свято для малечі з нагоди Дня захисту дітей.

Козелецький район: піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни

Козелецький район: піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни 08:00

1 червня о 13:10 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено артилерійський снаряд калібром 100 мм часів Другої світової війни.

З червня 2020 року відновлює роботу прес-центр

З червня 2020 року відновлює роботу прес-центр "Чернігівський вибір" 07:43

Головне завдання прес-центру "Чернігівський вибір" – організація на постійній основі заходів різного типу (прес-конференції, брифінги, круглі столи, експертні зустрічі, комунікативні площадки і т.п.) та надання організаційної та методичної допомоги засобам масової інформації та експертам під час підготовки матеріалів.

2 червня - День здорового харчування, відмови від надмірностей у їжі

2 червня - День здорового харчування, відмови від надмірностей у їжі 07:29

«Ми Не створені для їжі, а їжа створена для нас» - цей вислів можна без сумнівів назвати девізом борців з зайвими калоріями. Одні представники цієї категорії громадян дотримуються такого переконання зважаючи на прагнення до ідеальних форм, інші - з бажання якомога довше залишатися здоровими.

АНОНСИ ПОДІЙ