Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 02:25:20

Секрет ферми

17.01.2012   12:36Агенцiя

Спорудження доїльних залів значно підвищує якість молока

Олександр Грищенко — своєрідний, нетиповий «дояр». Він сидить у кімнаті перед доїльним залом і керує виробничим процесом з комп’ютера.
— Про кожну корову ми знаємо все: скільки вона давала молока при роздої, скільки тепер, яка її продуктивність протягом певного періоду, — зазначає заступник директора з тваринництва агрофірми імені Шевченка, що у селі Григорівка Бахмацького району.

Перший доїльний зал з’явився тут шість років тому. За цей час лише одного разу трапилася поломка. А загалом працює надійно. У господарстві 520 корів, молоко отримують високої якості. Та й надій від корови у Григорівці наближається до 6 000 літрів на рік.

Нині на Чернігівщині вже працюють тридцять сучасних доїльних залів. «Мода» на них вивела область на лідируючі позиції з технічного переоснащення ферм.
Ось і під час відвідин ПСП «Фортуна» переконуюся, як господарство додало завдяки дружбі з новітніми технологіями. Тут уже утримують 1257 корів — на 457 більше, ніж торік. У населеному пункті Пролетарка у 2007 році сільгосппідприємство відкрило доїльний зал, який обслуговує 300 голів дійного стада. На досягнутих успіхах при цьому не спинились і у жовтні минулого року запустили в селі Южному доїльний зал на 32 місця з корівником на 480 голів, а також розпочали будівництво другого корівника на 500 голів.

— Здійснюється реалізація понад 20 інвестиційних проектів у молочному скотарстві, — повідомив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло. — Лише з початку минулого року введено в дію і працюють чотири молочні комплекси, зокрема, у ПСП «Авангард» Бахмацького району і ТОВ «Обрій ЛТД» Талалаївського району — на 600 корів кожний, у ПСП «Фортуна» Ічнянського району — на 500 корів та ТОВ «Нива» Семенівського району на 300 корів. У найближчі дні очікується введення в дію ще чотирьох подібних більш як на 2,5 тисячі корів.

Всього у найближчі чотири роки в області завдяки інвесторам має запрацювати ще понад 60 сучасних молочних комплексів. Що це дасть? Нині на Чернігівщині 66 відсотків молока виробляється у господарствах населення і лише 34 відсотки — промисловим способом. У разі здійснення планів щодо будівництва новітніх ферм понад 60 відсотків всього молока сільгосппідприємствами вироблятиметься з найвищими якісними показниками. Воно відповідатиме світовим стандартам якості.

Павленко Сергій, "Голос України"

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».