Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 08:58:06

Інтереси громади Козелеччини чи київських олігархів?

29.07.2014   13:53Агенцiя

ТОЧКА ЗОРУ. Останнім часом у місцевих ЗМІ досить активно йдеться про будівництво качиного комплексу в Козелецькому районі.

Переважна більшість жителів очікують від нового підприємства кардинальних змін для району та області: створення нових робочих місць, соціальних гарантій, розвитку інфраструктури навколишніх сіл.

Водночас хтось намагається активно переконати людей у тому, що будівництво сучасного підприємства європейського рівня на території козелецької громади – велике зло.

Чому хтось? Бо навіть ініціатор протестів проти зведення качиного комплексу Микола Чміль змінив свою думку, заявивши: «Підтримуючи важливість будівництва даного об’єкта на території району, адже це дозволить створити робочі місця та надходження до бюджетів, вважаю, що при введенні його в експлуатацію повинні бути дотримані всі вимоги природоохоронного законодавства» ("Новини Придесення" від 19.07.2014, №30).

З такими словами важко не погодитися. Проте, незважаючи на позицію публічного активіста, у ЗМІ продовжується негативна інформаційна кампанія і розвивається вона за класичними технологіями чорного піару. Зрозуміло, що інформаційну війну ведуть явно не корінні жителі навколишніх сіл Беремецьке, Булахів, Євминка, Крехаїв. Бо людям, які працюють на землі від світанку до заходу сонця, не до вивчення законів public relations. До того ж для такої масштабної інформаційної кампанії необхідно мати і вкласти чималі кошти. А, найголовніше, щоб займатись цим у вільний від роботи час – необхідно, щонайменше, мати перед собою дуже серйозну мету.

 Те, що інформаційна кампанія не випадкова і добре кимось продумана, сумнівів не викликає. Приклади? Будь-ласка! Замовники протестної піар-акції створили інтернет-сайт, який сьогодні активно підтримується і поповнюється свіженькими опусами. Вони організували акції протесту, подумали навіть про красиву картинку для телебачення та газет: виготовили брендований намет, прикрасивши його птахою та оригінальним українським орнаментом.

Спробуйте дізнатись вартість створення сайту. Ви зрозумієте, що це недешеве задоволення, бо потрібно забезпечити і технічну сторону ресурсу, і творчу. Використання в акціях брендованого намету свідчить про те, що до акції серйозно готувалися і вони (акції) не виникли стихійно. З власного досвіду можу сказати, що у справжніх громадських акціях використовуються найспростіші підручні матеріали – папір, фломастери і навіть губна помада (колись була свідком: жінки готувались до акції протесту й на колінах писали помадою плакати з вимогами).

Вся ця красива піар-картинка наштовхує на підозри: може, заковика в новітніх Остапах Бендерах, які добре обізнані з сучасними тисяча і одним способом вимагання грошей у тих, хто публічно засвітився у масштабних промислових проектах. Такі махінатори не гребують маніпуляціями і використанням відомих в регіоні публічних активістів, натискаючи на їхні найпотаємніші душевні пориви, щоб досягти своєї мети і отримати «енну» суму коштів в обмін на припинення публічного шантажу.

З іншого боку, заборона будівництва вигідна місцевим землевласникам – таким собі удільним князькам, які щиро побоюються, що вартість приватизованої ними свого часу землі різко знизиться. Варто зазначити, що землі в районі будівництва непридатні для ведення ефективного сільського господарства і їхня вартість лише збільшиться з розбудовою промислової та соціальної інфраструктури.

І на завершення. Прості люди повинні знати: якнайшвидше введення в експлуатацію комплексу дозволить забезпечити їх роботою, збудувати дороги, збільшити надходження податків в місцевий бюджет, який піде на їхні соціальні потреби. Тобто можна буде впевнено говорити про активний соціально-економічний розвиток району і області.

Але при цьому місцеві жителі повинні бути зацікавленні у тому, щоб створити справжній жорсткий, а не «липовий» громадський контроль за дотримання усіх вимог українського законодавства під час будівництва качиного комплексу із залученням активних, публічних людей – таких, як Микола Чміль.

Що переможе? Економічний прогрес, перспективне майбутнє громади району, області чи чорна піар-кампанія купки махінаторів, землевласників, стурбованих лише власною наживою. Сьогодні це залежить від позиції громади. Не помиліться!

 

"Новини Придесення" від 19.07.2014, №30

"Новини Придесення" від 19.07.2014, №30

Останні новини Чернігівщини

У Сновській громаді горіла церква

У Сновській громаді горіла церква 08:26

22 січня о 03:34 до Головного управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу Свято-Миколаївської церкви Чернігівської єпархії Української православної церкви, що у м. Сновськ Корюківського району.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:14

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 січня по 8:00 24 січня 2022 року

24 січня - який день, свято та прикмети

24 січня - який день, свято та прикмети 08:12

24 січня в Україні відзначають День зовнішньої розвідки, а у світі - Міжнародний день освіти та День ескімо.

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.