Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 травня, 07:26:52

Майже 900 робочих місць планується створити в аграрній галузі Чернігівщини

22.07.2014   06:48

Про реалізацію регіональної політики розвитку агропромислового комплексу Чернігівщини розповів 21 липня на брифінгу для ЗМІ заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов.

За словами Костянтина Лубенцова, одним з пріоритетів діяльності органів державної виконавчої влади у Чернігівській області є залучення інвестицій в агропромисловий комплекс регіону.

За останні 3 роки спостерігається позитивна динаміка капітальних вкладень. Так, в 2011 році було залучено 665 мільйонів гривень капітальних інвестицій, у 2012 році — 859 мільйонів гривень, у 2013 році — 985 мільйонів гривень. У січні — березні цього року сільгосппідприємствами області використано 128,7 мільйонів гривень інвестиційних коштів.

- Інвестори не тільки вкладають кошти у сільське господарство, але й активно розвивають соціальну сферу села, ремонтують школи, дитячі садочки, ФАПИ, дороги, - констатував заступник голови облдержадміністрації.

Область і на далі нарощуватиме обсяг виробництва сільгоспкультур. Протягом останніх років спостерігається стійка тенденція збільшення валового збору зернових культур по всіх категоріях господарств: з 1,518 мільйонів тонн у 2010 році до 3,124 мільйона тонн у 2013 році. Це спонукає розвивати систему для зберігання, транспортування та обробки зерна. Так, у поточному році планується будівництво чотирьох елеваторів, сумарною ємністю 166 тисяч тонн. Для прикладу, компанія «Кернел-груп» задекларувала проект будівництва нового олійноекстракційного заводу в Прилуцькому районі.

Ще одним пріоритетним напрямком розвитку аграрної галузі області, на думку Костянтина Лубенцова, є розвиток тваринництва та нарощування чисельності поголів’я ВРХ. Зокрема, у поточному році планується будівництво та реконструкція семи тваринницьких комплексів. Серед них 5 об’єктів молочного напрямку на 7 808 корів, 1 свинокомплекс на 10 000 голів, а ще — перша черга качиної ферми на 5,4 мільйонів голів птиці.

- Чернігівщина не повинна залишатися лише сировинною базою. Ми маємо приділити особливу увагу розвитку тваринництва. Це дасть можливість створювати робочі місця. Область має високу забезпеченість кормами для виробництва значної кількості тваринницької продукції, - підкреслив Костянтин Лубенцов.

Загалом, за рахунок розбудови інфраструктури аграрного ринку, реконструкції діючих та будівництва нових об’єктів агропромислового комплексу області в нинішньому році планується створити майже 900 робочих місць.
 

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко 21:22

Із професора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя «Заслужений діяч науки і техніки України», доктор історичних наук Сергій Лепявко перетворився на воїна українського війська.

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій 21:15

Медична галузь Чернігівської області дуже постраждала під час активних бойових дій. Особливо — у Чернігові та Чернігівському районі.

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом 21:08

Укрзалізниця запускає електропоїзд Skoda на маршруті Чернігів – Київ – Чернігів та подовжує маршрут іншого поїзда сполученням Чернігів – Київ до Вінниці якісними та сучасними вагонами МПЛТ.

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини 20:51

Сьогодні близько 16:40 спостерігачі зафіксували 6 мінометних «приходів» з боку території рф в напрямку Сеньківки.

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами 19:44

Громадський транспорт у Чернігові з 19 травня відновить свою роботу після того, як зупинився з першими обстрілами міста.