Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 березня, 22:35:28

У аграріїв Чернігівщини гаряча пора

08.07.2014   07:36

Позитивну динаміку демонструє аграрна галузь Чернігівщини. Так, за результатами 5-ти місяців поточного року виробництво сільгосппродукції зросло на 0,5%. А якщо брати категорію сільгосппідприємств, то цей зріст складає 3,3%.

Про це повідомив представникам засобів масової інформації області директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко 7 липня під час чергового брифінгу.

— Галузь працює стабільно і пріоритетами для неї на сьогодні залишаються розвиток зернового ринку та тваринництва в області. Для організації зернового ринку в регіоні створюються належні умови: від забезпечення насінням, технікою для збирання та перевезення врожаю до ємностей для його зберігання – сушарок та елеваторів. На сьогодні їх потужність дозволяє зберігати 2,5 мільйони тонн збіжжя, — переконаний Олександ Савченко.

Наразі встановилися сприятливі погодні умови і на полях області розпочалась збиральна кампанія. У найактивнішу стадію збирання на сьогодні включився південь регіону – Варвинський, Бахмацький та Ічнянський райони. Пробні виходи в поле здійснили минулого тижня і в Новгород-Сіверському, Семенівському районах. Але вологість зерна там поки що досить висока - 24%, тому треба трохи почекати. Перші намолоти показали, що врожайність буде більшою ніж минулого року. Аграрії області цього року очікують зібрати 3 мільйони 150 тисяч тонн. Але це — за умови сприятливої погоди.

Наступним позитивним моментом у розвитку аграрної галузі є збільшення на 7% поголів’я птиці та свиней. Вирощуванням птиці на теренах області займаються сільгосппідприємства Щорського, Городнянського та Прилуцького районів. Окрім цього, у Козелецькому районі будується перша в Україні велика качина ферма, розрахована на 10 мільйон голів птиці. Це підприємство з закритим циклом виробництва наситить продовольчий ринок області, країни, а ще дасть робочі місця півтори сотні мешканців району.

Нажаль, за словами Олександра Савченка, останнім часом спостерігається тенденція до зменшення поголів’я верхньої рогатої худоби. Це пов’язано з демпінгом цін на зерно восени 2013 року та ростом ціни на паливо у поточному році. Проте, заради збереження робочих місць облдержадміністрація застосовує важелі впливу, які мотивують орендарів сприяти розвитку тваринництва.

Завдають клопоту молочарям Чернігівщини і заборони на ввезення продукції до Російської Федерації. Останнім часом перелік заборонених підприємств молочної продукції поповнили Менський сир, який на 98% орієнтований на російський ринок, та Чернігівський молокозавод. Щоб не втратити виробництво, здійснюються кроки щодо його переорієнтації на ринок Європейського Союзу. Процес сертифікації молочної продукції на євроринок наразі проходить дочірне підприємство «Красносільське молоко». Цей процес може тривати від півроку до 2-х років, адже сертифікуються не лише переробні підприємства, а й зони заготівлі.

Вже декілька років поспіль на землях кращих агропідприємств області достойне місце займають демонстраційні поля, на яких вирощують сорти та гібриди сільськогосподарських культур як вітчизняних, так і зарубіжних виробників.

— Такі посіви дозволяють вчитися фахівцям різних рівнів управлінню виробничим процесом у землеробстві. Флагманом же цієї справи в області визнана Носівська селекційно-дослідна станція, адже вона є інтелектуальною житницею традиційних хлібних культур, — розповіла начальник управління розвитку агропромислового виробництва Департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяна Мілютенко.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини