Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 вересня, 16:40:30

Більше половини фізичних осіб-підприємців Чернігівщини працюють на спрощеній системі оподаткування

24.06.2014   09:24

Спрощена система – комфортна для підприємців

Більше половини фізичних осіб-підприємців Чернігівщини працюють на спрощеній системі оподаткування. На початок червня їх зареєстровано 24 тисяч 258 осіб.

Зокрема, І групу обрали – 6294 особи, ІІ – 12497, ІІІ – 5462, V – всього 5 осіб. У трудових відносинах з платниками єдиного податку перебувають 11524 фізичних осіб.
Серед платників єдиного податку 162 фізичні особи (ІІІ група) зареєстровані платниками податку на додану вартість.

За 5 місяців цього року до місцевих бюджетів області надійшло понад 49 млн.грн. єдиного податку з фізичних осіб. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 3,5 млн.грн.

Варто сказати про підвищення податкової культури цієї категорії платників, а отже, і зміцнення платіжної дисципліни. На зростання надходжень вплинуло і збільшенням розміру ставок єдиного податку для 1 та 2 груп. Відповідно до законодавства єдиний податок справляється у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року.

Мінімальна зарплата щорічно збільшується і на 1 січня становила 1218 грн. Отже, з 1 січня для платників єдиного податку 1 групи податок становить від 12,18 грн. (мінімальний ) до 121,8 грн. (максимальний), для 2 групи - від 24,36 грн. (мінімальний ) до 243,6 грн. (максимальний).

Також на збільшення сплати єдиного податку вплинув перехід п’яти платників на V групу, якими за 5 місяців сплачено вже 600 тисяч гривень.
 

Останні новини Чернігівщини

Міжнародне лідерство для підлітків: Klitschko Foundation запрошує взяти участь в проєкті Interexchange Academy

Міжнародне лідерство для підлітків: Klitschko Foundation запрошує взяти участь в проєкті Interexchange Academy 11:35

Klitschko Foundation спільно з Фондом Німецького футбольного союзу DFB-Stiftung Egidius Braun знову втілять семиденний інтенсив для української та німецької молоді Interexchange Academy 2025.

«Армія відновлення» Чернігівщини: – понад 9 тис. направлень

«Армія відновлення» Чернігівщини: – понад 9 тис. направлень 11:30

Служба зайнятості продовжує залучати мешканців територіальних громад області до лав «Армії відновлення».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

«єВідновлення»: в області понад два мільярди гривень компенсацій нараховано по майже шести тисячах заяв 08:37

На Чернігівщині триває реалізація державної програми з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло «єВідновлення». Про наявну ситуацію в регіоні розповів під час брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Історичні традиції та мистецька освіта: підходи до розбудови національної ідентичності обговорили члени коордради 08:34

Про утвердження української національної та громадянської ідентичності говорили сьогодні на черговому засіданні профільної коордради. Зустріч відбулася в Чернігівському колегіумі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини