Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 14:42:03

Сплата ЄСВ підприємцями на загальній системі

15.05.2014   12:55Агенцiя

Ще раз про єдиний соціальний внесок...

Згідно норм Закону України від 8 липня 2010 року №2464 –VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи — підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, – за себе нараховують єдиний соціальний внесок у розмірі 34,7% від суми доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, в якому отримано дохід та не більше максимального страхового внеску.

Підприємці на загальній системі оподаткування самі за себе формують та подають до податкової інспекції за місцем обліку звіт з ЄСВ у термін до 10 лютого року, наступного за звітним.

Крім того, слід звернути увагу на те, що протягом року підприємці-загальники сплачують авансові платежі з ЄСВ: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня та до 15 листопада в розмірі 25 % річної суми внеску, визначену податковим органом для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб.

Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого року, наступного за звітним, на підставі даних річної податкової декларації.

За найманих працівників підприємець-загальник повинен сплачувати внесок щомісяця не пізніше 20 числа.

«До речі, з  початку 2014 року до ДПІ у м. Чернігові  надійшло 396 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, або 103% до планових показників», - повідомила начальник відділу адміністрування єдиного соціального внеску ДПІ у м. Чернігові Галина Мушенок.

Нагадуємо, що звітність з ЄСВ можна подавати в електронному вигляді. Для цього потрібно скористатися електронним цифровим підписом, який видається у відділі  реєстрації користувачів, що діє в ДПІ у м.Чернігові. (вул. Кирпоноса, 28, каб.14, телефон для довідок 77-49-27).

Детальніше про електронне звітування можна дізнатися на сайті Міністерства доходів і зборів (http://www.acskidd.gov.ua/).

Інформаційно-комунікаційний сектор ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Презентація виставки архівних документів

Презентація виставки архівних документів "Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап встановлення" 13:40

27 лютого у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя пройшла презентація виставки «Українсько-польські відносини в 1917-1921рр.: інституційна історія, етап становлення».

Вивчали новації у сфері публічних закупівель

Вивчали новації у сфері публічних закупівель 13:34

Ключові положення нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі", основні зміни та нововведення у сфері закупівель за останній час висвітлювалися під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що проходило в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з 25 по 26 лютого.

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову