Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 23:59:14

Аграрії Чернігівщини встановили три абсолютних рекорди

03.01.2012   10:51Агенцiя

Підбиті офіційні підсумки збирання врожаю 2011 року на Чернігівщині, згідно з якими аграрії регіону встановили три абсолютних рекорди. Про це з посиланням на дані статистики повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Так, всього зернових культур у вазі після доробки цього року було зібрано майже 2,5 мільйона тонн, що стало абсолютним рекордом за всю історію існування Чернігівської області у сучасних кордонах.

До цього в регіоні лише два рази перетиналась двомільйонна позначка зі збирання зерна – у 2008-му та 2009-му роках. Минулоріч аграрії регіону зібрали 1 мільйон 518 тисяч тонн зерна, що майже в 1,6 рази менше, ніж зараз.

Абсолютним рекордом для регіону також став нинішній врожай кукурудзи – сільгоспвиробники намолотили 1,6 мільйона тонн зерна цієї культури у вазі після доробки. До цього року найбільшим результатом в області за всі часи був вал качанистої у 2008 році – 858 тисяч тонн.

На сьогодні вирощування кукурудзи є одним з найбільш економічно вигідних напрямків рослинництва: ця культура на Поліссі дає врожайність у півтора-два рази вищу за інші зернові та має відповідні попит і ціну. Тому площі під кукурудзою в області постійно розширюються.

Нинішній врожай соняшника в області став третім абсолютним рекордом: зерна цієї культури було зібрано 140 тисяч тонн, що майже у 2,3 рази більше, ніж у минулому році. Хоча аграрні експерти постійно попереджають, що нераціональне вирощування соняшника виснажує грунт, часто гору бере економічна доцільність.

Рекордом, хоча й не абсолютним, став і цьогорічний врожай картоплі, якої нинішнього року на Чернігівщині накопали 1 мільйон 752 тисячі тонн – це найбільший показник у регіоні з початку дев’яностих років минулого століття.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.