Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 16:07:13

Опалювальний сезон 2013-2014 у Чернігові: підсумки, проблеми, перспективи

16.04.2014   09:02Агенцiя

14 квітня у дискусійному клубі «Експертна думка» відбувся брифінг на тему: «Завершення опалювального сезону 2013-2014 у Чернігові». Обговорили минулий опалювальний сезон, підготовку до нового, та діяльність підприємств в нових «газових» реаліях.

Учасники повідомили, що в зв’язку з температурним режимом опалювальний сезон 2013-2014 років в області розпочався і закінчився раніше передбачених строків. Наразі до теплопостачання підключені тільки пологові будинки в Чернігові, Прилуках, Ніжині та два дитячі садочки в Сосниці. Петро Головач, начальник Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації, зазначив, що температура навколишнього середовища досить низька і слід було б продовжити забезпечення теплом, але рішення адміністрацією вже прийнято. 

Чиновник повідомив, що наступний опалювальний сезон розпочнеться з підвищення тарифів, адже ціна на газ значно зросла. До першого травня йде перегляд тарифної політики тепло- і водопостачання, а з першого липня ці тарифи вже почнуть діяти. Основна складова цих тарифів – ціна на газ і саме це впливає на їх зростання. Через це уже сьогодні ОДА вивчає пропозиції інвесторів по переобладнанню окремих котелень та переходу на альтернативні види палива. Однак, начальник Департаменту ЖКГ, заспокоїв присутніх, зазначивши, що за попередньою інформацією з Кабінету міністрів тарифи на житлово-комунальні послуги для населення підвищуватися не будуть, але чи буде так і надалі невідомо.

За словами Івана Лусти, голови правління товариства ПАТ “Облтеплокомуненерго”, за весь період обігріву, опалення не припинялося жодного. Всі прориви труб ліквідувалися протягом доби, тому споживачі не мали значних затримок подачі гарячої води. «Працюємо в складних умовах», - поділився Іван Луста. За його словами, до нового року ПАТ “Облтеплокомуненерго” отримувало газ по 4500 грн. за тисячу кубів, потім ціна знизилась, та зараз знову зросла до 5216 грн. за тисячу кубічних метрів. Підприємство має значну заборгованість по тарифам і відповідно не має можливості вчасно розраховуватися за газ та надавати послуги населенню в повному обсязі.

Олександр Корчинський, генеральний директор ТОВ фірми «ТехНова», також відзначив, що в цьому році зупинок подачі тепла через несправність тепломереж було менше, ніж торік, і вони були не значні, а повністю теплоподача не припинялась жодного разу.

Керівник ТОВ фірми «ТехНова» повідомив присутнім представникам ЗМІ про те, що підприємство почало готуватися до нового опалювального сезону 2014-2015 ще в лютому, розпочавши ремонт газового котла, який є резервним, та однієї турбіни. До початку опалення капремонт пройдуть чотири основні котли та три турбіни піддадуться поточному ремонту. Окрім того, вже зараз почалися відновлювальні роботи по тепломережам (чистки, заміна 3 км труб, відновлення ізоляції, установка нових насосів, лічильників та іншого обладнання). В липні планується спільно з ПАТ “Облтеплокомуненерго” провести гідравлічні досліди, які дозволять виявити несправності системи теплопостачання та її відновлення.

Олександр Корчинський згадав і про програму розвитку підприємства, за якою зберігається і підтримується в робочому стані наявне обладнання та його поступова заміна на технології, що максимально зменшують використання природного газу. Було відзначено курс на застосування альтернативних видів опалення, зокрема вугілля, яке використовується в котлі по технології циркуляційно-киплячого шару (слоя) (ЦКС). Саме за технологією ЦКС, на думку О. Корчинського, майбутнє ТОВ фірми «ТехНова» та теплопостачання в Чернігові. Котел з технологією ЦКС споживає газ тільки в момент розпалу, а потім працює без газу, що в перспективі знижує собівартість вироблення тепла. Слід відмітити також те, що особлива будова котла дозволить зменшити забруднення навколишнього середовища, що також є позитивним моментом у впровадженні нової технології. Детальніше презентувати технологію, її техніко-економічне обгрунтування керівник ТОВ фірми «ТехНова» пообіцяв провести пізніше.
 

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.