Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 10:33:47

Працюємо у правовому полі

30.12.2011   14:28Агенцiя

Економічна сутність податків характеризується грошовими відносинами, які складаються у держави з юридичними та фізичними особами. Податки - це найважливіша фінансова категорія, яка історично є найважливішою формою економічних відносин між державою і членами суспільства.

За допомогою податків, пільг та санкцій держава стимулює технічний прогрес, збільшення робочих місць, капітальні вкладення та розширення виробництва тощо.

Сплата податків має носити обов'язковий характер.

У Кодексі на законодавчому рівні закріплено обов'язок ведення платниками податків обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Для уникнення непорозумінь при проведенні документальних перевірок передбачено обов'язок платника податків надавати посадовим (службовим) особам органів державної податкової служби документи, що належать до предмета перевірки або пов'язані з ним.

Загальні вимоги до порядку організації та проведення фактичних перевірок передбачено нормами статті 80 Кодексу. Тож кожен бажаючий може з ними ознайомитися та працювати у правовому полі для уникнення конфліктних ситуацій з податківцями.

Варто зауважити, що фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків. Вона може проводитися на підставі рішення керівника органу податкової служби, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику під розписку до початку проведення такої перевірки. Згідно із Кодексом, перед початком фактичної перевірки з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами органів ДПС може бути проведено контрольну розрахункову операцію (контрольну закупку). При цьому товари, які було отримано під час такої закупки, підлягають поверненню платнику податків у непошкодженому вигляді.

Фахівцями відділу контролю за розрахунковими операціями протягом 2011 року проведено 610  перевірок у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг. Практично під час кожної перевірки було встановлено порушення, за які застосовано близько 0,9 млн. грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Одним із основних порушень є проведення розрахунків без використання реєстраторів розрахункових операцій. Це свідчить про те, що незважаючи на застосування санкцій, значні обсяги готівкових коштів продовжують перебувати у "тіні".

Так і виходить, що ті покупці, які не вимагають чек при придбанні товару, сприяють розвиткові "тіньової" економіки. Погодьтеся, не маючи на руках чека, неможливо перевірити ціну і вартість товару, повернути неякісний або бракований товар, звернутися до фахівців із захисту прав споживачів, а надалі і до суду. Чек, - це показник правової, і, зокрема, податкової культури. До речі, на сьогоднішній день в області зареєстровано  1870 реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів).

Наш добробут у цілому залежить від того, як усі ми дотримуємося вимог законів. Якщо ми хочемо жити у цивілізованій, соціально - орієнтованій державі, то необхідно привчити себе до думки: податки треба сплачувати добровільно.


Олександр Дорошок, заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові, заступник начальника

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини