Розглянуто і обговорено проект Схеми планування території Чернігівської області
На розширеному засіданні обласної архітектурно-містобудівної ради, яке 22 грудня провів перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко, розглянули та обговорили матеріали проекту Схеми планування території Чернігівської області.
Схема планування території області – це планувальна документація, яка розробляється на виконання нового Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”, Закону України „Про Генеральну схему планування території України”, а також відповідно до “Довгострокової комплексної регіональної програми коригування, розроблення містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів на період 2005 2020 років”, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації від 22 липня 2004 року № 215.
Вона визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови, використання територій адміністративно-територіальних одиниць та їх окремих частин.
Реалізація Схеми планування території області здійснюється шляхом розроблення, затвердження і виконання відповідних програм економічного і соціального розвитку області.
Проект Схеми розроблено Державним підприємством Українським Державним науково-дослідним інститутом проектування міст “Діпромісто” імені Ю. М. Білоконя. Замовником виступило управління містобудування та архітектури облдержадміністрації. Фінансування здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету.
Відкриваючи засідання, Станіслав Прокопенко відмітив, що розроблення Схеми розпочато ще у 2004 році, однак через обмеженість обласного бюджету до 2011 року було профінансовано лише 50 відсотків виконаних робіт. Протягом поточного року для завершення основних етапів схеми з обласного бюджету виділені та освоєні кошти у сумі 770 тис. грн.
Під час засідання представники институту “Діпромісто” ознайомили присутніх з проектом, законодавчою базою та основними завданнями Схеми.
Члени обласної архітектурно-містобудівної ради та запрошені представники від обласних установ та організацій досить жваво обговорювали даний проект, вносили свої пропозиції й зауваження.
Підсумовуючи результати обговорення, Станіслав Прокопенко наголосив, що проект Схеми планування території області необхідно доопрацювати та скорегувати з урахуванням особливостей регіону, оновлених даних, пропозицій та зауважень фахівців.
Планується, що у І кварталі 2012 року проект Схеми буде представлено на затвердження сесії обласної ради.
Останні новини Чернігівщини
Засуджено п’ятьох учасників ОЗГ, які налагодили виготовлення психотропів у власній лабораторії на Чернігівщині 12:46
Засуджено організовану наркогрупу за виготовлення, збут психотропів і легалізацію коштів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:45
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
Ветеранська політика: підсумки роботи за 2025 рік 11:24
У Чернігівській області за минулий рік 57 ветеранів отримали можливість придбати житло завдяки державній підтримці. 26 із них зустріли Новий рік у нових оселях.
Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована 10:58
Відтерміновано строки обов’язкового забезпечення безготівкових розрахунків, у тому числі через електронні платіжні засоби, застосунки та платіжні пристрої, для окремих торговців.
Японія передасть 66 одиниць технічного обладнання для прифронтових регіонів 09:58
У межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) до України буде поставлене технічне обладнання для прифронтових регіонів.