Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 23:54:48

Стандарти якості… на вибори

21.12.2011   17:33

Міжнародна організація ISO розробляє проект стандарту NWIP, який передбачає застосування підходів системи управління якістю ISO 9001 для виборчих гарантій.

Про це повідомила офіційний представник державного підприємства “Чернігівстандартметрологія” в “ТК(Технічний комітет) 93”, начальник відділу систем управління підприємства Тетяна Рудик.

За її словами, під час чергового засідання ТК 93 “Системи управління якістю, довкіллям, безпечністю харчових продуктів” в державному підприємстві “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” 20 грудня прозвучала доповідь, в якій повідомлялося про нові напрацювання Міжнародної організації ISO.

“Тобто міжнародна організація ISO розробляє проект стандарту NWIP, а він передбачає застосування підходів системи управління якістю ISO 9001 стосовно виборчих гарантій”, – сказала Тетяна Рудик.

Вона пояснила, що системи управління якістю передбачають високі стандарти робіт і послуг. Отже, виходячи з цього, новий стандарт надає технічні гарантії організації вільного волевиявлення під час виборчого процесу.

Довідка. Міжнародна Організація зі Стандартизації (International Organization for Standardization, ISO) – розробляє стандарти зусиллями Технічних комітетів і сприяє їх ратифікації в усьому світі.

Організація ISO була заснована 23 лютого 1947 року двадцятьма п’ятьма національними організаціями з стандартизації, як координуючий орган. Україна входить в цю організацію.

Доки ISO залишається неурядовою, її можливості у розробці та ратифікації стандартів значно більші, ніж в інших подібних організацій. Це сприяло тому, що багато її стандартів стали державними в інших країнах, і дозволяє досить ефективно координувати дії національних організацій зі стандартизації.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.