Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 13:41:07

Носівська селекційно-дослідна станція відзначила своє сторіччя

20.12.2011   10:08Агенцiя

Днями Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського інституту агропромислового виробництва НААНУ (с. Дослідне) відзначила сторіччя з дня свого утворення. Про це повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

В рамках святкування ювілею були відкриті меморіальні дошки першому директору і організатору станції професору Сергію Кулжинському та видатному вченому світового рівня, академіку Костянтину Гедройцу, який працював на дослідній станції у 1912-1929 роках.

Гості, що представляли аграрну наукову еліту Чернігівщини та України, взяли участь у засіданні науково-технічної ради Носівської СДС, присвяченому сторічному ювілею закладу.

“Завдяки щоденній копіткій роботі селекціонерів станції не лише область, а й вся країна збагатилась новими ефективними сортами зернових та овочевих культур, – Наголосив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко, вітаючи ювілярів. – На сьогодні понад сімдесят відсотків плівчастих вівсів, що сіються в країні, виведені на Носівській селекційно-дослідній станції, а по голозерним вівсам станція взагалі є піонером у нашій державі”.

У зв’язку з ювілеєм співробітники Носівської селекційно-дослідної станції були нагороджені державними та галузевими нагородами.

Довідка. Носівська селекційно-дослідна станція створена у 1911 році і є однією з найстаріших наукових установ країни. Основними напрямами діяльності є селекція озимого жита, ярого ячменю, вівса, конюшини, люцерни, цибулі та огірків. Носівська СДС добре відома в державі, як авторитетний виробник якісного насіння високих генерацій, як установа, що веде первинне насінництво по 25 сортах власної селекції. Станція є флагманом української селекції по плівчастим та голозерним вівсам.

Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00

25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39

Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18

Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.