Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 09:37:57

Носівська селекційно-дослідна станція відзначила своє сторіччя

20.12.2011   10:08Агенцiя

Днями Носівська селекційно-дослідна станція Чернігівського інституту агропромислового виробництва НААНУ (с. Дослідне) відзначила сторіччя з дня свого утворення. Про це повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

В рамках святкування ювілею були відкриті меморіальні дошки першому директору і організатору станції професору Сергію Кулжинському та видатному вченому світового рівня, академіку Костянтину Гедройцу, який працював на дослідній станції у 1912-1929 роках.

Гості, що представляли аграрну наукову еліту Чернігівщини та України, взяли участь у засіданні науково-технічної ради Носівської СДС, присвяченому сторічному ювілею закладу.

“Завдяки щоденній копіткій роботі селекціонерів станції не лише область, а й вся країна збагатилась новими ефективними сортами зернових та овочевих культур, – Наголосив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко, вітаючи ювілярів. – На сьогодні понад сімдесят відсотків плівчастих вівсів, що сіються в країні, виведені на Носівській селекційно-дослідній станції, а по голозерним вівсам станція взагалі є піонером у нашій державі”.

У зв’язку з ювілеєм співробітники Носівської селекційно-дослідної станції були нагороджені державними та галузевими нагородами.

Довідка. Носівська селекційно-дослідна станція створена у 1911 році і є однією з найстаріших наукових установ країни. Основними напрямами діяльності є селекція озимого жита, ярого ячменю, вівса, конюшини, люцерни, цибулі та огірків. Носівська СДС добре відома в державі, як авторитетний виробник якісного насіння високих генерацій, як установа, що веде первинне насінництво по 25 сортах власної селекції. Станція є флагманом української селекції по плівчастим та голозерним вівсам.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині компенсаційні виплати отримають більше 49 тисяч пенсіонерів

На Чернігівщині компенсаційні виплати отримають більше 49 тисяч пенсіонерів 09:17

З 1 квітня цього року пенсіонерам, яким виповнилося 80 років, встановлено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 500 гривень.

Чернігівський військовий госпіталь звітує, що до двобою з

Чернігівський військовий госпіталь звітує, що до двобою з "COVID 19" готовий 09:11

В зоні відповідальності Чернігівського військового госпіталю серед військовослужбовців частин ЗС України, які дислокуються в Чернігівській та Сумській області, жодного випадку захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом типу COVID-19, не зареєстровано.

Нардеп від Чернігова вніс до

Нардеп від Чернігова вніс до "антиколомойського закону" більше 6000 правок 09:02

До закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи», на ухваленні якого наполягали в Міжнародному валютному фонді, народні депутати внесли рекордні 13000 правок. При тому, що це ще не фінальна цифра.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 6 квітня до 8:00 7 квітня 2020 року.

Тимчасові обмеження на кордоні посилено

Тимчасові обмеження на кордоні посилено 08:34

Кабінетом України змінено обмеження пропускних операцій на державному кордоні України, які введені через пандемію хвороби COVID-19.