До 15 січня 2014 року діють "подарункові" пільги зі сплати ПДВ
Щороку з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року діє низка «подарункових» пільг, – звертають увагу фахівці ГУ Міндоходів у Чернігівській області.
Зокрема, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитки на новорічні – різдвяні заходи для дітей.
Важливо пам’ятати, ПДВ – пільга працює лише тоді, якщо подарунки/квитки придбаваються за рахунок коштів: Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій.
Скористатися пільгою зможуть будь - які платники ПДВ – (виробники) і продавці – юридичні особи (підприємства), у тому числі зареєстровані платниками ПДВ на спрощеній системі оподаткування. А от фізособи – підприємці не мають права розраховувати на «подарункову» ПДВ – пільгу.
Слід зауважити, що застосовуючи пільгу з ПДВ необхідно орієнтуватися на першу подію. А отже, важливо врахувати, що така перша подія повинна відбуватися у відведений для цього «пільговий» період – з 15 листопада до 15 січня.
Довідково: відповідно до ст.4 Закону від 30.11.2000 р. № 2117-III дитячі святкові подарунки – виключно набори товарів, що містять тільки кондитерські вироби й іграшки вітчизняного виробництва та фрукти. І вартість таких дитячих подарунків не повинна перевищувати 91,76 грн. (8 відс. прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленої на 1 січня звітного року 1147 грн., 8 відс.). Якщо вартість подарунка виявилася більшою, то ПДВ – пільга не працює.
Користуючись «подарунковою» ПДВ – пільгою, не забувайте і про «пільгову» звітність. Звіт про суми податкових пільг заповнюється згідно п. 3 Порядку, затверджено постановою КМУ від 27.12.2010 р.№ 1233.
Останні новини Чернігівщини
Порушення правил проїзду перехресть стало причиною ДТП у Чернігові 17:14
Учора, близько 14-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі трьох автомобілів на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка та Олега Міхнюка.
Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу в багатоповерхівці 16:40
У місті Чернігові сталася пожежа в квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку.
У Ніжині обговорили оновлення громадського простору 16:25
Відбулося засідання містобудівної ради під головуванням виконувача обов’язків головного архітектора міста Євгена Малюги. На розгляд членів ради було винесено два актуальні питання, що стосуються благоустрою міського простору та його подальшого розвитку.
Спорт рівних можливостей: юні прилучани на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 15:44
Створення рівних умов для самореалізації та усунення обмежень дозволяє кожній дитині повноцінно розкрити свій потенціал і досягти вершин майстерності. Інклюзивне спортивне середовище стає тим простором, де на перший план виходять віра в себе та наполегливість.
Ворог знову атакував Чернігівщину 15:09
російські війська завдали удару безпілотними літальними апаратами по місту Новгород-Сіверський.