Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 06:49:50

Відбулася нарада з питань реалізації земельної реформи та перспектив розвитку галузі тваринництва Чернігівської області

19.12.2011   07:54

Практична частина виїзної наради з питань реалізації земельної реформи та перспектив розвитку галузі тваринництва Чернігівської області розпочалася з огляду роботи молочного комплексу з доїльним залом та приміщення для телиць ТОВ АФ ім. Шевченка с.Григорівка Бахмацького району.

Господарство завдяки вмілому керівництву та організаторським здібностям директора агрофірми Григорія Бідного – у числі передових району.

За його ініціативою та безпосередньою участю в господарстві активно впроваджувалися інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур, передові, на рівні світових стандартів, підходи у веденні тваринницької галузі. Досягнута позитивна динаміка нарощування обсягів сільськогосподарського виробництва.

У підприємстві успішно працює доїльний зал типу “Карусель”. Введення в дію та експлуатація доїльного залу з використанням новітніх технологій дозволяє отримувати молоко високої якості та досягати збереження енергоносіїв, які витрачаються на виробництво молока.

Пленарну частину наради з питань реалізації земельної реформи та перспектив розвитку галузі тваринництва Чернігівської області, яка проходила у Прилуках, відкрив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

На початку засідання він, підбиваючи підсумки сільськогосподарського року, висловив вдячність усім, хто долучився до вирощування рекордного урожаю за всі історію Чернігівської області, який становить майже 2,5 мільйонів тонн зерна.

Голова облдержадміністрації також принагідно вручив державні нагороди: згідно з Указами Президента України Віктора Януковича директору товариства “Агрофірма імені Шевченка” Бахмацького району Григорію Бідному присвоєно звання “Заслужений працівник сільського господарства України”, а директора товариства “Козацьке” Бобровицького району Сергія Чубовського – ювілейною медаллю “20 років незалежності України”.

З аналізом та перспективою розвитку галузі тваринництва присутніх ознайомив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло.

За його словами, в цілому за результатами року область продемонструє самодостатність у забезпеченні продукцією тваринництва і на сьогодні є всі можливості виконати до кінця року поставлене завдання – стабілізувати поголів’я великої рогатої худоби.

На Чернігівщині вже працюють зо сучасних доїльних залів. Наразі здійснюється реалізація понад 20-ти інвестиційних проектів у молочному скотарстві. Всього у найближчі чотири роки в області має запрацювати ще понад 60 сучасних молочних комплексів, які на сьогодні знаходяться на різних стадіях будівництва.

По кількості м’ясної худоби область займає друге місце в Україні після Волинської: агро формуваннями області утримується 14 племінних та 30 товарних стад великої рогатої худоби м’ясного напрямку продуктивності, які налічують понад 11 тисяч голів.

Олександр Шанойло детально зупинився на питаннях подальшого розвитку галузі тваринництва, особливо звернувши увагу присутніх на використанні незадіяних резервів. Також він наголосив на необхідності профілактики занесення збудника африканської чуми свиней на територію області.

Як підкреслив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, основне завдання – максимально використати закладений в області потенціал та резерви розвитку тваринництва, дати поштовх до збереження та нарощування поголів’я худоби у всіх категоріях господарств. А це – створення додаткових робочих місць на селі, збільшення заробітної плати, відрахувань до бюджету тощо.

На нараді також обговорено стан земельної реформи в області, реалізацію права власності на землю, залежність формування місцевих бюджетів від результату земельної реформи та ряд інших актуальних питань.

Як зауважив начальник головного управління Держкомзему в Чернігівській області В’ячеслав Швед, наразі існує декілька проблемних питань по земельній реформі, над якими працює землевпорядна служба. Це розроблення нормативно-грошової оцінки земель у межах населених пунктів та її затвердження до кінця поточного року, розмежування земель державної та комунальної власності, інвентаризація земель, видача державних актів на право приватної власності на землю та проблеми використання земель сільськогосподарського призначення. Наголошуючи на необхідності виконання поставлених завдань найближчим часом, керівник області підкреслив: земельні питання – це основні питання розвитку сільської громади і саме від позиції сільського голови та позиції активу буде залежати результат тих процесів, що зараз відбуваються із землею.

За його словами, соціальна відповідальність бізнесу та інвесторів, що працюють на землі, має бути набагато більша, ніж вона є зараз і, перш за все, місцева група податків має доходити до місцевої громади.

“У мене велика надія на актив, що знаходиться у цій залі, тому продовження цієї розмови має бути і в районах, і на сільських сходах.

Кожна людина має право скористатися своїм земельним паєм, а наше з вами головне завдання і обов’язок – озброїти людину знаннями про те, що саме і як вона може це зробити згідно з чинним законодавством, не боячись бути ошуканою”, – зауважив Володимир Хоменко.

У роботі пленарної частини наради також взяв участь перший заступник голови обласної ради Іван Коробка.

В рамках виїзної наради у Прилуцькому районі відбулося відкриття ТОВ “Прилуцьке племпідприємство”, відновлення якого розпочалося з 2009 року товариством “Агрікор Холдинг”.

На даний час воно обслуговує ряд районів: Прилуцький, Варвинський, Срібнянський, Талалаївський, Ніжинський, Носівський, Борзнянський та Коропський.

Основною виробничою діяльністю є ведення селекційно-племінної роботи, організація штучного осіменіння з використанням кращих племінних якостей сільськогосподарських тварин.

Збудовано приміщення по утриманню биків-плідників та хряків-плідників, демонстраційна площадка для огляду плідників, приміщення для лабораторії.

За словами директора ТОВ “Прилуцьке племпідприємство” Сергія Петренка, воно є функціональним ланцюгом у технології і у бізнесі молочного та м’ясного скотарства з перспективою виходу на ринок області, а також за її межі.

Під час відкриття голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко наголосив на важливості і значимості реалізації цього проекту, який вдало поєднує приватний капітал крупної фірми з селянським господарством.

Він зауважив, що нині перед областю стоїть стратегічне завдання – підняти на вищий рівень розвиток тваринництва, використовуючи існуючий досвід у поєднанні з передовими технологіями.

Голова облдержадміністрації акцентував увагу головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації та його підрозділів у районах на координації дій у цьому напрямку. За його словами, потрібно створити всі умови для здорової конкуренції між господарствами районів у напрямках наукових розробок, надання консультацій, якості послуг для ефективної фінансової діяльності та отримання доброякісної продукції.

“Відкриття “Прилуцького племпідприємства” саме в нашій області показує, що ми в змозі об’єднати зусилля і крупнотоварного виробництва і індивідуального сільського подвір’я для того, щоб село жило краще. Я хотів би, щоб у вирішенні цього питання позиція сільських голів як лідерів сільських громад була активною для того, щоб люди знали: їх робота по вирощуванню та догляду за худобою буде мати конкретний фінансовий результат”, – підкреслив очільник області.

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини