Розширення сфери безготівкових розрахунків – на часі
12 жовтня заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус провела нараду з питань поширення практики використання безготівкових розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Учасники наради також обговорили проект Закону України “Про внутрішню торгівлю”.

У нараді взяли участь заступники міських голів Чернігова, Ніжина, Прилук, заступники голів райдержадміністрацій з питань фінансово-економічного розвитку; начальники структурних підрозділів органів виконавчої влади, що відповідають за питання торгівлі; начальник управління Національного банку України по Чернігівській області, начальник обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, представники Державної податкової адміністрації в Чернігівській області, головного управління економіки облдержадміністрації, управління у справах захисту прав споживачів в Чернігівській області, представники банківських установ та найбільших суб’єктів роздрібної торгівлі.
Про координацію роботи щодо співпраці банківських установ області з підприємствами роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг у напрямі поширення використання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків поінформував начальник управління Національного банку України по Чернігівській області Леонід Волошок.
Він повідомив, що розширення сфери безготівкових розрахунків є стратегічним завданням розвитку банківської системи і в області створені всі передумови для його успішної реалізації. Зокрема, є позитивний досвід запровадження двох платіжних систем – національної (НСМЕП) та міжнародної (VISA. Мaster Card).
Розширення застосування безготівкових розрахунків, зокрема у сфері торгівлі та послуг, сприятиме зменшенню частки тіньового грошового обігу в економіці.
Щоб досягти успіху у вирішенні поставлених завдань, на думку Леоніда Волошка, необхідна зацікавленість усіх ланок технологічного процесу (Банк – Підприємство торгівлі – Громадяни); об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, банківських установ, торговельних підприємств у розв’язанні проблем; розробка взаємовигідних умов обслуговування платіжних карток тощо.
Заступник Чернігівського міського голови Віктор Бистров розповів про виконання в м. Чернігові вимог постанов Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 № 878 “Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів” та від 29.06.2011 № 706 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833”.
За його словами, в найбільших торговельних підприємствах міста запроваджена система безготівкових розрахунків за придбані товари. До кінця поточного року ще є час активно попрацювати із суб’єктами малого підприємництва, у першу чергу з тими, які працюють у сфері громадського харчування, автозаправними станціями, стосовно їх обов’язкового оснащення торговельними терміналами згідно з вимогами чинного законодавства України.
Як запевнив Віктор Бистров, і надалі проводитиметься роз’яснювальна робота стосовно неухильного виконання рішень Уряду з цих питань. У повній мірі будуть використані повноваження адміністративної комісії виконкому щодо застосування штрафних санкцій у разі виявлення порушень діючого законодавства України в сфері торгівлі.
Заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Світлана Полторацька ознайомила присутніх з основними положеннями проекту Закону України “Про внутрішню торгівлю”.
Підбиваючи підсумки наради, Наталія Білоус наголосила на необхідності прискорення реалізації в області постанов Кабінету Міністрів України, що регламентують запровадження безготівкових розрахунків у сфері торгівлі та послуг. З цього питання нею підписане відповідне доручення.
Органам виконавчої влади поставлено завдання провести зустрічі з представниками торговельних підприємств на місцях з метою обговорення та опрацювання пропозицій до проекту Закону України “Про внутрішню торгівлю”.
Останні новини Чернігівщини
Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19
Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.
«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38
Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.
День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16
Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.
2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12
2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.
Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31
Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.