Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 15:03:09

На Чернігівщині сільськогосподарські землі без власника складають 15-20 відсотків

12.11.2013   12:17Агенцiя

28 млн. га українських сільськогосподарських земель не мають власника, що становить практично 10% від усіх площ задіяних в аграрному виробництві країни, про це йдеться у повідомленні Асоціації товаровиробників АПК.

qq

qq

Це ті землі, у яких після смерті власника не виявилося спадкоємців, або ж вони не заявили про свої права.

Чіткої відповіді, що з ними робити місцевим адміністраціям, вітчизняне законодавство не дає. Лише останнім часом у Верховній раді почали з'являтися законопроекти, покликані хоч якось врегулювати цю проблему.

У той же час землі сільгосппризначення, що відносяться до категорії від спадщини, складають 2 млн га.

У деяких регіонах, наприклад, у Чернігівській, Рівненській та Житомирській областях, така спадщина становить близько 15-20 % розпайованих земель, йдеться в повідомленні.

В даний момент учасники ринку сподіваються, що Держземагентство вирішить цю проблему. На сьогодні Державне земельне агенство обіцяє врахувати в законопроекті питання про обіг земель сільськогосподарського призначення. Також учасників ринку цікавлять правила гри, будуть встановлені на ринку землі після зняття мораторію.

Останні новини Чернігівщини

Презентація виставки архівних документів

Презентація виставки архівних документів "Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап встановлення" 13:40

27 лютого у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя пройшла презентація виставки «Українсько-польські відносини в 1917-1921рр.: інституційна історія, етап становлення».

Вивчали новації у сфері публічних закупівель

Вивчали новації у сфері публічних закупівель 13:34

Ключові положення нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі", основні зміни та нововведення у сфері закупівель за останній час висвітлювалися під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що проходило в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з 25 по 26 лютого.

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову