Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 11:31:05

Відсутність овочесховищ змусила фермерів Чернігівщини утричі скоротити виробництво овочів

13.12.2011   06:58

Через відсутність овочесховищ та різкі коливання цін на ринку сільгосппродукції фермери Чернігівщини за кілька останніх років утричі скоротили виробництво овочів. Про це повідомив директор Чернігівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

“Якщо у 2008 році на фермерів припадало 33,5% вироблених в області овочів, то в 2010-му тільки 11%. Відсутність нормальних сховищ змушує людей продавати вирощене дешево ще в період збирання врожаю і відбиває у них бажання займатися цими культурами. Та й за цінами рік на рік не приходиться. Якщо в минулому році, скажімо, за картоплю й капусту заготівельники давали по 7-8 грн./кг, то зараз пропонують менше гривні”, – пояснив співрозмовник.

Вплинути на ситуацію, вважає він, можна шляхом часткової переорієнтації коштів відповідної урядової програми з будівництва нових великих овочесхочищ під містами на реконструкцію старих тваринницьких приміщень у селах. “Переобладнати недіючі ферми під овочесховища буде значно, в десятки разів дешевше, ніж з нуля будувати нові”, – зазначив В. Плевако.

Ще він звернув увагу на те, що наявність овочесховищ у фермерських господарствах сприятиме розв’язанню проблеми зайнятості в сільській місцевості (овочі треба перебирати і фасувати), розвитку тваринництва (відходи треба комусь згодовувати) і зниженню собівартості продукції. Адже її зберігання на великих складах потребуватиме і великих затрат на це. Та й овочі там будуть закуплені – не свої, як у фермера, а отже й дорожчі. Приватний землероб, зауважив В. Плевако, завжди за потреби поступиться в ціні, оскільки в нього, як безпосереднього виробника, є можливість її регулювати.

На сьогодні в Чернігівській області налічується понад 480 фермерських господарств. На одне з них припадає, в середньому 194 га сільгоспугідь. Вирощуванням овочів (паралельно із зерновими) займається приблизно 15-20% фермерів.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1063075
 

Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26

Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини