Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 11:50:05

Про роботу управління споживчого ринку та підприємництва міської ради у 2011 році

07.12.2011   12:14

Сьогодні на розширеній нараді начальник управління споживчого ринку та підприємництва Чернігівської міської ради Віталій Сидоренко доповів про роботу управління у 2011 році.

Основними завданнями управління є: реалізація державної політики у сфері споживчого ринку міста, підтримки малого підприємництва та захисту прав споживачів.

До структури управління входять відділ споживчого ринку, відділ з питань підприємництва та відділ захисту прав споживачів.

Протягом поточного року проведено ряд заходів, що сприяли розширенню інфраструктури сфери торгівлі та послуг, нарощуванню обсягів товарообігу, покращенню якості обслуговування та захисту прав споживачів.

Щотижня, у вівторок та четвер, спеціалісти управління надають консультативну допомогу суб’єктам господарювання у дозвільному центрі міської ради з питань оформлення документів дозвільного характеру.

Також В. Сидоренко навів деякі показники, що характеризують мережу споживчого ринку обласного центру. Так, на сьогодні торгова мережа міста Чернігова нараховує 993 магазини, торговою площею понад 102 тис.кв.м. та 365 об’єктів ресторанного господарства на 22 тис. місць.

За 9 місяців поточного року торгова мережа збільшилась на 10 магазинів та 7 закладів ресторанного господарства.

Приділялась увага реконструкції та переоснащенню діючої торгової мережі, впровадженню сучасних форм обслуговування, удосконаленню торговельного процесу за рахунок впровадження безготівкових розрахунків, установлення платіжних терміналів, продажу товарів в кредит, по каталогам, за попередніми замовленнями та інші прогресивні методи.

За рахунок розширення торгової мережі, впровадження сучасних підходів до ведення торгівлі намітилась стійка тенденція до збільшення обсягів товарообігу.

У структурі роздрібного товарообігу підприємств 58% займають продовольчі товари, 25% – непродовольчі, 8% – фармацевтичні товари і 9% – паливно-мастильні товари. Частка вітчизняних товарів, реалізованих через роздрібну торгову мережу, становить 70%. Проведено 4 виставки-продажі.

З метою організації якісного обслуговування населення та більш повного задоволення потреб споживачів у весняно-літній період 2011 року в місті Чернігові додатково до діючої стаціонарної мережі було організовано роботу виносних лотків з продажу морозива, квасу, прохолоджуючих напоїв та надання послуг у сфері розваг і відпочинку.

У місцях проведення загальноміських святкових заходів додатково забезпечено обслуговування гостей та жителів міста продтоварами, продукцією громадського харчування та сувенірною продукцією.

За словами начальника управління споживчого ринку та підприємництва міської ради, значну частку у розвитку економіки міста займає сфера малого підприємництва.

За підсумками 9 місяців 2011 року надходження від діяльності суб’єктів малого підприємництва становили 55 млн.грн. (16,4% від загальних надходжень).

Детальніше зупинився В. Сидоренко на організації роботи нового відділу в структурі управління. Головною метою діяльності відділу захисту прав споживачів є підвищення ефективності реалізації державної політики органами місцевого самоврядування у сфері захисту прав споживачів, контролю дотримання чинного законодавства.

Починаючи з 3-го кварталу 2011 року з метою запобігання виготовленню та реалізації по м. Чернігову неякісної, фальсифікованої та небезпечної для життя, здоров’я, майна людей та навколишнього середовища продукції (товарів) шляхом виявлення її у виробника, постачальника, у сфері торгівлі та ресторанного господарства та вжиття дієвих заходів щодо призупинення або припинення продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) відділом виконана відповідна робота. Проведено 40 перевірок суб’єктів господарювання, виявлено 87 порушень. Всього складено 33 протоколи про адміністративні правопорушення на суб’єктів господарювання.

За відповідний період у сфері роздрібної торгівлі фахівцями відділу проінспектовано товарів на суму 42,4 тис. грн. За результатами інспектування призупинено та припинено реалізацію продукції (товарів, робіт, послуг) на суму 8 тис. грн. (що становить 19% від перевіреної кількості).

Фахівці відділу захисту прав споживачів проводять прийом громадян та суб’єктів господарювання. Надається необхідна практична та методична допомога, консультації з питань захисту прав споживачів здійснюються в телефонному режимі та на особистому прийомі.
 

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».