Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 01:23:17

З 1 вересня затверджуються нові зразки для маркування підакцизних товарів

17.08.2013   08:01

Із 6 липня 2013 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджено нові зразки марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва. Запроваджуються вони з 1 вересня .

Марки акцизного податку для алкогольних напоїв та тютюнових виробів виготовляються з паперу вагою 70 ± 2,5 г/кв. метр і мають такі розміри:
– для алкогольних напоїв: довжина – 160 міліметрів ± 0,25 міліметра, ширина – 20 міліметрів ± 0,25 міліметра;
– для тютюнових виробів: довжина – 44 міліметри ± 0,25 міліметра, ширина – 20 міліметрів ± 0,25 міліметра.

Зразки марок розробляються Міністерством доходів і зборів разом з Мінфіном, СБУ, МВС, Мін’юстом та затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Марки для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для ввезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів дизайном та кольором.

Марка для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), вітчизняного виробництва виготовляється у зеленій кольоровій гамі, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, вітчизняного виробництва – червоній, для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), імпортного виробництва – фіолетовій, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, імпортного виробництва – оранжевій, для тютюнових виробів вітчизняного виробництва (з фільтром та без фільтра) – зеленій, для тютюнових виробів імпортного виробництва (з фільтром та без фільтра) – синій кольоровій гамі.

На кожну марку наносяться такі реквізити:

– слова “УКРАЇНА”, “МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ”, “ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ” (для тютюнових виробів);

– позначення виду марки, що складається з початкових літер слів “алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)” – “АВ ЛГП”, “алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)” – “АВ ВП”, “алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)” – “АІ ЛГП”, “алкоголь імпортний (виноробна продукція)” – “АІ ВП”, “тютюн вітчизняний з фільтром” – “ТВ ЗФ”, “тютюн вітчизняний без фільтра” – “ТВ БФ”, “тютюн імпортний з фільтром” – “ТІ ЗФ”, “тютюн імпортний без фільтра” – “ТІ БФ”;

– індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів) через скісну риску та сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака.

Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць.

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».