Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 10:00:19

Реконструкція котелень в Чернігівської області дала змогу зекономити понад 5 мільйонів кубів газу

10.06.2013   07:15

Питання зменшення залежності української економіки від імпортних енергоносіїв, переходу на інноваційний розвиток у напрямку використання паливно-енергетичних ресурсів знаходиться під постійною увагою Президента України.

На Чернігівщині розуміють, що для того, аби зекономити кошти, необхідно використовувати не лише газ, а й інші енергоносії. У цьому переконалися журналісти Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії “Сівер-Центр” та газети “Деснянська правда”, відвідавши котельні Седнівського навчально-виховного комплексу, що у Чернігівському районі.

Як з’ясувалося, в цьому сучасному комплексі, який складається зі школи на 240 місць і садка-ясел на 35 місць, працюють котельні двох видів. Перша опалює приміщення за допомогою газу, інша – працює на дерев’яних пелетах.

Школа такого масштабу потребує великої кількості грошей із державного бюджету на опалення. І ось що вражає: якщо опалювати приміщення дерев’яними пелетами – економія виходить майже вдвічі. 420 тисяч необхідно заплатити за газ і лише 260 тис за пелети.

За інформацією заступника директора департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Сальникова, це не єдиний район на Чернігівщині, де використовуються енергозберігаючі технології. І якщо раніше дерев’яні пелети продавалися переважно за кордон, то з недавніх пір 6 котелень у різних куточках Сіверського регіону (у Семенівці, Щорсі, Ріпках, Новгороді-Сіверському та Седневі) працюють на деревині.

Загалом же, у період з 2010 по 2012 роки у Чернігівській області проведено реконструкцію 75 котелень як комунальної теплоенергетики так і бюджетної сфери. 32 котельні переведені на тверді види палива. У такий спосіб зекономлено понад 5 мільйонів кубів газу.

 

За повідомленням Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії “Сівер-Центр”

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

Дев'ять громад Чернігівщини візьмуть участь в ініціативі «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»

Дев'ять громад Чернігівщини візьмуть участь в ініціативі «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України» 09:51

Днями у Чернігівській області відбулася стартова онлайн-зустріч в рамках ініціативи «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»

"Чернігівгаз" видав технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу 09:45

АТ "Чернігівгаз", що працює під брендом Регіональної газової компанії, видало технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу компанії ТОВ "Галс Агро" у Чернігівській області, повідомляє у пресреліз РГК.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:33

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 15 серпня по 8:00 16 серпня 2022 року

На створення або розвиток власного бізнесу можна отримання мікрогрант

На створення або розвиток власного бізнесу можна отримання мікрогрант 09:32

На Чернігівщині станом на 15 серпня поточного року через портал «Дія» подано 213 заяв на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини