Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 січня, 04:35:10

Спрощена система – новації назустріч бізнесу

02.04.2013   11:39Агенцiя

Податкова служба свідомо робить кроки назустріч малому та середньому бізнесу, зменшуючи обсяг звітності та переглядаючи ставки єдиного податку.

Луценко Володимир Олександрович

Луценко Володимир Олександрович

Про новації спрощеної системи  оподаткування, які набрали чинності у 2013 році, розповідає начальник Чернігівської МДПІ Луценко Володимир Олександрович.

- Володимире Олександровичу, чи дійсно спрощенці 2 групи будуть звітувати лише раз на рік?

- Починаючи з 2013 року для фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування та обрали для себе 2 групу, запроваджується річний звітний період замість квартального. Відповідна норма передбачена змінами до Податкового кодексу України.  Зазначене нововведення спростить процедуру ведення бізнесу, вчетверо зменшить обсяг звітності для вказаних підприємців, скоротить  витрати робочого часу.

- Підприємці цікавляться,  яким групам платників зменшено  ставки єдиного податку у  2013 році ?

- Дійсно, платникам єдиного податку 5 та 6 груп знижено ставки єдиного  податку з 7% доходу (у разі сплати податку на додану вартість) та 10% доходу (без сплати податку на додану вартість) до 5% та 7% доходу відповідно.

- Розкажіть, будь ласка, чи дійсно запроваджено нову форму податкової декларації для спрощеної системи?

- В зв’язку із впровадженням нових груп платників єдиного податку виникла необхідність у вдосконаленні форми декларації. Отже, з 5 січня 2013 року встановлено нову форму звітності. Як я вже наголошував, для платників єдиного податку 1 та 2 груп звітним періодом визначено календарний рік, для 3–6 груп – квартал.

- Як платнику податків можна подати заяву на  спрощену систему оподаткування?

- Одним з нововведень 2013 року  є визначення трьох можливих способів подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування – особисто, або уповноваженою особою, поштою та засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб, який надається безкоштовно.

Слід зазначити, що у Чернігівському районі збільшується кількість платників єдиного податку, отже підприємці цінують переваги спрощеної системи оподаткування.

Розмовляла Ольга Хмелевська
Завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю
Чернігівської МДПІ

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.