Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 11:23:31

Електронна РРО - звітність - роз'яснення

01.02.2013   10:03

Останні зміни в оподаткуванні стали предметом обговорення на засіданні "круглого столу", який провели міські податківці спільно із завідувачем сектору контролю за проведенням готівковими розрахунками управління податкового контролю ДПС в Чернігівській області І.І.Єсіпенком, представниками сервісних служб міста та підпрємцями.

Міські податківці та суб'єкти господарювання, зокрема, обговорили потенційні законодавчі ініціативи, які мають вдосконалити адміністрування податків, уніфікувати підходи до обліку тощо.

Першим етапом покращення послуг для платників податків - є впровадження  податковою службою можливості подання податкової звітності в електронному вигляді.
З нового року органи ДПС перейшли на приймання в електронному вигляді інформації з РРО. Передбачено запровадження електронної контрольної стрічки РРО та модемів, призначених для передачі копій сформованих РРО розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, що містяться на контрольній стрічці у пам'яті РРО або у приєднаних до них модемів.

Відкриваючи захід начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС Федір Уляненко наголосив на тому, що створення контрольної стрічки в електронній формі є інновацією у застосуванні РРО. "Впровадження контрольної стрічки в електронній формі є позитивною тенденцією до спрощення документообігу. По-перше, це надасть можливість суб'єктам господарювання не друкувати на папері і не зберігати протягом 3 років паперову контрольну стрічку РРО, а по-друге дозволить їм, у разі використання сучасної касової техніки, не подавати щомісячно звітність про використання РРО до органу ДПС", - наголосив податківець.

Обговорювалися практичні питання щодо передачі копій розрахункових документів сформованих РРО.

Користувачам касової техніки було рекомендовано звертатися до центрів сервісного обслуговування або виробників реєстраторів розрахункових операцій щодо проведення ними відповідного доопрацювання даної моделі у термін до 01.07.2013 р.

Не оминули і таке питання, як застосування РРО на торгівельних місцях, розташованих у місцевості, де немає стійкого Інтернет - зв'язку. Роз'яснено, що такі питання вирішуються безпосередньо з інформаційними еквайєрами, перелік яких розміщено на сайті ДПСУ. Інформаційний еквайєр - це учасник платіжної системи Національної системи масових електронних платежів з обмеженими функціями, який надає суб'єктам господарювання послуги з технічної підтримки, інформаційного обслуговування згідно із технологією зберігання та збору РРО для органів ДПС. Він отримав від Нацбанку висновок про відповідність зазначеним вимогам та правилам роботи,
Вказаний сервіс значно спростить для підприємців процес формування та надання звітності. Також знизить корупційні ризики за рахунок зменшення прямого спілкування представників бізнесу зі співробітниками податкової. Крім того, надасть можливість скоротити кількість перевірок суб'єктів господарювання за рахунок застосування дистанційного контролю.

"Слід зазначити, що на період освоєння нової технології, а саме до середини 2013 р., до платників податків штрафні санкції застосовуватися не будуть", - закінчив зустріч Ігор Єсіпенко.

 


 

Останні новини Чернігівщини

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня 11:07

За 15-17 серпня групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 48 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 511 таких предметів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:05

Інформція про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 серпня по 8:00 18 серпня 2022 року

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі "Кроки для спеціалістів" 10:51

Просторове планування, мобільність, управління відходами, підтримка бізнесу – нові навчальні можливості для громад від U-LEAD

Є загроза ракетних та авіаційних ударів по Україні з території республіки білорусь

Є загроза ракетних та авіаційних ударів по Україні з території республіки білорусь 08:57

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

 В’ячеслав Киченок очолив лісове господарство Чернігівщини

В’ячеслав Киченок очолив лісове господарство Чернігівщини 08:55

17 серпня у ДП «Чернігівське лісове господарство» відбулося представлення колективу нового директора.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини