Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 04:10:07

Підсумки роботи банківського сектору Чернігівської області за 11 місяців 2012 року

26.12.2012   11:10

Заключне у 2012 році засідання прес-клубу «Ділове слово» було присвячене роботі банківської сфери. Начальник управління Національного банку України в Чернігівській області Леонід Волошок детально поінформував представників ЗМІ про пріоритетні напрямки діяльності Національного банку України та підсумки роботи банківського сектору Чернігівської області за 11 місяців 2012 року.

Серед здобутків НБУ у 2012 році він, зокрема, назвав утримання курсу гривні на постійному, стабільному рівні та успішне стримування показника інфляції. Успіхи у діяльності Національного банку визнані і Президентом України, що знайшло відображення у персональному складі нового Кабінету Міністрів.

Як пояснив Леонід Волошок, дестабілізація ситуації з курсами валют восени поточного року була пов’язана з негативними тенденціями на світовому валютному ринку, напруженням в очікуванні парламентських виборів та, що найбільш вагомо, спекулятивними діями окремих учасників українського валютного ринку. При цьому, наприклад, у жовтні 2012 року населенням Чернігівської області було куплено 42 млн. доларів, тоді як у квітні — лише 12 млн. доларів.

Завдяки вжитим НБУ жорстким заходам, спрямованим на дедоларизацію економіки, зокрема, запровадженню обов’язкового продажу 50 % валютної виручки та пропозиції застосування податку з продажу валюти, курс гривні було стабілізовано.

Дедоларизація економіки та стабільність курсу гривні є пріоритетними завданнями Національного банку України. НБУ вживатиме усіх заходів, щоб ситуація, яка була на валютному ринку восени, не повторювалась, щоб валютні спекулянти та їх прогнози не збурювали громадян до масового скуповування валюти.

Також на даний час з метою залучення коштів від населення та задоволення потреб широкого кола інвесторів Національний банк пропонує низку надійних інвестиційних інструментів. Одним з них є державні казначейські зобов’язання у валюті, реалізацією яких займаються установи ПАТ «Державний ощадний банк України». Фізичними особами у Чернігівській області було придбано 233 казначейські зобов’язання серії А (зі ставкою 9,2 % річних) та 125 — серії Б (8 % річних) номіналом по 500 доларів США.

НБУ також проводить постійну роботу з активізації реалізації інвестиційних монет України. Ці монети користуються популярністю і на Чернігівщині. Територіальним управлінням Національного банку України з вересня поточного року реалізовано 75 золотих та 93 срібних інвестиційних монет на суму 366,7 тис. грн.

Леонід Волошок також наголосив, що ключовим інвестором у банківську сферу області є населення, депозити якого складають 83,3 % коштів у банківській системі Чернігівщини. Так, станом на 1 грудня ц. р. сума вкладів населення у банківських установах області склала близько 4,4 млрд. грн., що на 21,7 % більше, аніж на початку року. Вклади у гривні становлять 64,6 % від загального обсягу, решта — валютні депозити.

Кредитний ринок банківських установ області був більш стриманим. За 11 місяців 2012 року надано кредитів на суму 4,1 млрд. грн., що на 3,5 % більше, ніж за відповідний період минулого року. Більш активно кредитувався корпоративний сектор, у той час як кредитна підтримка населення зменшилась на 154 млн. грн. Позичальники зараз більш виважено підходять до отримання кредиту, банки теж посилили свої вимоги. Крім того, Національний банк України ввів обмеження щодо кредитування в іноземній валюті.

Насамкінець Леонід Волошок повідомив про хід реалізації на Чернігівщині соціальної ініціативи Президента України «Доступне житло». В рамках цієї програми в області надано 54 пільгові кредити на загальну суму близько 9 млн. грн., що вивело Чернігівщину на 6-7 місце в Україні за цим показником.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.