Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 08:22:48

Підсумки роботи банківського сектору Чернігівської області за 11 місяців 2012 року

26.12.2012   11:10

Заключне у 2012 році засідання прес-клубу «Ділове слово» було присвячене роботі банківської сфери. Начальник управління Національного банку України в Чернігівській області Леонід Волошок детально поінформував представників ЗМІ про пріоритетні напрямки діяльності Національного банку України та підсумки роботи банківського сектору Чернігівської області за 11 місяців 2012 року.

Серед здобутків НБУ у 2012 році він, зокрема, назвав утримання курсу гривні на постійному, стабільному рівні та успішне стримування показника інфляції. Успіхи у діяльності Національного банку визнані і Президентом України, що знайшло відображення у персональному складі нового Кабінету Міністрів.

Як пояснив Леонід Волошок, дестабілізація ситуації з курсами валют восени поточного року була пов’язана з негативними тенденціями на світовому валютному ринку, напруженням в очікуванні парламентських виборів та, що найбільш вагомо, спекулятивними діями окремих учасників українського валютного ринку. При цьому, наприклад, у жовтні 2012 року населенням Чернігівської області було куплено 42 млн. доларів, тоді як у квітні — лише 12 млн. доларів.

Завдяки вжитим НБУ жорстким заходам, спрямованим на дедоларизацію економіки, зокрема, запровадженню обов’язкового продажу 50 % валютної виручки та пропозиції застосування податку з продажу валюти, курс гривні було стабілізовано.

Дедоларизація економіки та стабільність курсу гривні є пріоритетними завданнями Національного банку України. НБУ вживатиме усіх заходів, щоб ситуація, яка була на валютному ринку восени, не повторювалась, щоб валютні спекулянти та їх прогнози не збурювали громадян до масового скуповування валюти.

Також на даний час з метою залучення коштів від населення та задоволення потреб широкого кола інвесторів Національний банк пропонує низку надійних інвестиційних інструментів. Одним з них є державні казначейські зобов’язання у валюті, реалізацією яких займаються установи ПАТ «Державний ощадний банк України». Фізичними особами у Чернігівській області було придбано 233 казначейські зобов’язання серії А (зі ставкою 9,2 % річних) та 125 — серії Б (8 % річних) номіналом по 500 доларів США.

НБУ також проводить постійну роботу з активізації реалізації інвестиційних монет України. Ці монети користуються популярністю і на Чернігівщині. Територіальним управлінням Національного банку України з вересня поточного року реалізовано 75 золотих та 93 срібних інвестиційних монет на суму 366,7 тис. грн.

Леонід Волошок також наголосив, що ключовим інвестором у банківську сферу області є населення, депозити якого складають 83,3 % коштів у банківській системі Чернігівщини. Так, станом на 1 грудня ц. р. сума вкладів населення у банківських установах області склала близько 4,4 млрд. грн., що на 21,7 % більше, аніж на початку року. Вклади у гривні становлять 64,6 % від загального обсягу, решта — валютні депозити.

Кредитний ринок банківських установ області був більш стриманим. За 11 місяців 2012 року надано кредитів на суму 4,1 млрд. грн., що на 3,5 % більше, ніж за відповідний період минулого року. Більш активно кредитувався корпоративний сектор, у той час як кредитна підтримка населення зменшилась на 154 млн. грн. Позичальники зараз більш виважено підходять до отримання кредиту, банки теж посилили свої вимоги. Крім того, Національний банк України ввів обмеження щодо кредитування в іноземній валюті.

Насамкінець Леонід Волошок повідомив про хід реалізації на Чернігівщині соціальної ініціативи Президента України «Доступне житло». В рамках цієї програми в області надано 54 пільгові кредити на загальну суму близько 9 млн. грн., що вивело Чернігівщину на 6-7 місце в Україні за цим показником.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

"Експлікація осені" оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ 15:09

«Експлікацію осені» подарував глядачам 15 листопада духовий оркестр Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України (начальник центру - художній керівник — Ігор Кішман, начальник оркестру — Роман Павлів).

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області 14:54

Холодильник та морозильну камеру отримали дві багатодітні родини з Носівщини – сім’ї Крещенків з міста Носівка та Назаренків із села Платонівка.

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції 14:47

Чернігівські юні велосипедисти – переможці багатьох Всеукраїнських і Міжнародних змагань 15 листопада розповіли про головні свої досягнення.