Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 08:16:23

Склали рейтинг українських музеїв

21.12.2012   15:12Агенцiя

Як виміряти вплив музею? Його популярність та результати роботи? За традиційною формулою “розмір колекції + кількість відвідувачів”? За кількістю екскурсій? За кількістю згадок у ЗМІ чи наукових публікацій? Це питання має багато відповідей.

Сучасні інформаційні технології надають ще один непрямий критерій виміру популярності і впливу музею – відвідуваність офіційних веб-сторінок та кількість запитів у пошукових системах. Останнім часом помітність музею також можна оцінити з допомогою соціальних мереж, зокрема, за кількістю “лайків” на Фейсбуці, пише ART Ukraine.

Зрозуміло, що “рейтинг по Фейсбуку” – це досить умовний критерій, бо є багато специфічних нюансів.

Так, музеї у регіонах, де краще розвинений Інтернет та більше користувачів Фейсбуку, матимуть перевагу. До того ж аудиторія Фейсбуку відрізняється, наприклад, від Вконтакте, де “висить” багато школярів, які так само є цільовою групою для музеїв. Багато залежить від часу роботи музеїв у ФБ: хтось працює кілька років, хтось нещодавно створив сторінки.

Навіть на перший погляд можна зауважити цікаві тенденції. Наприклад, порівняно невеликий за розміром колекції, але дуже активний Музей Івана Гончара користується значно більшою популярністю, ніж музеї-лідери за кількістю відвідувачів та розмірами зібрань. Це результат не тільки кращої роботи у соціальних медіа, але й віддзеркалення образу музею, який має імідж “просунутого”.

Зважаючи на зростання ролі соціальних медіа, робота з ними (SMM – Social media marketing) все одно стане одним з пріоритетів для музеїв. Тож давайте подивимось, який стан справ зараз, щоб мати можливість відслідковувати динаміку.

Станом на 19 грудня 2012 р., як зазначає, ART Ukraine, картина така:
аналізуємо тільки “сторінки” та “спільноти” музеїв як організацій – тобто ті, що збирають “лайки”;
“профілі” – ті, що можуть ставати “друзями” – та “групи” до уваги не беремо, бо там інша логіка;
для повноти картини додамо до списку не тільки музеї, але й навколомузейні організації / програми та деякі установи, що конкурують з музеями за увагу публіки.

1 PinchukArtCentre
2 Mysteskyi Arsenal
3 Мамаєва Слобода

59 Заповідник “Чернігів стародавній“
61 Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського
67 Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана
89 Национальный историко-культурный заповедник “Качановка“
98 Музей-заповідник Михайла Коцюбинського/Museum of Mikhailo Kotsyubinsky

http://i-pro.kiev.ua/content/sklali-reiting-ukrayinskikh-muzeyiv

Останні новини Чернігівщини

Концертні виконавці - до Дня української писемності та мови

Концертні виконавці - до Дня української писемності та мови 08:11

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давне життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування”.

Верховний Суд підтримав позицію прокуратури області у спорі щодо передачі гуртожитку в м. Чернігові у комунальну власність

Верховний Суд підтримав позицію прокуратури області у спорі щодо передачі гуртожитку в м. Чернігові у комунальну власність 08:02

Як встановлено вивченням, проведеним прокуратурою області, частина гуртожитку державного житлового фонду, розташованого у місті Чернігові по проспекту Перемоги, до цього часу, незважаючи на наявність правових підстав, залишається непереданою в комунальну власність територіальної громади міста та продовжує використовуватися приватним суб’єктом господарювання.

В Носівці поліція затримала водія, який насмерть збив пішохода і зник

В Носівці поліція затримала водія, який насмерть збив пішохода і зник 07:54

Співробітники Носівського відділення поліції встановили особу водія, який збив людину та зник з місця події. Автомобіль порушника вилучено.

Ічнянський район: кошеня, яке впало у колодязь вивільнили рятувальники

Ічнянський район: кошеня, яке впало у колодязь вивільнили рятувальники 07:51

Мешканці с. Дорогинка Ічнянського району у одному з недіючих колодязів по вул. Вишневій виявили кошеня. Самостійно допомогти тварині люди не змогли, хоча й не одноразово намагалися, тож звернулися до рятувальників.

13 листопада - Міжнародний день сліпих

13 листопада - Міжнародний день сліпих 07:43

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме ця дата відзначається як День сліпих.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини