Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 квітня, 11:56:48

Другі Чернігівські краєзнавчі читання

22.12.2023   17:26Агенцiя

15 грудня у Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка відбулися Другі Чернігівські краєзнавчі читання, присвячені 150-річчю від дня народження літератора, бібліографа, адвоката за освітою, громадського діяча, уродженця Чернігова Михайла Могилянського.

У заході взяли участь історики, музейні та бібліотечні працівники, студенти – представники Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (Київ), Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (Батурин), Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових, Комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр» та ін.
Бібліотечну спільноту регіону представляли заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Вікторія Примак, завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова, бібліотекарка цього ж відділу Людмила Студьонова, завідувачка Михайло-Коцюбинської селищної публічної бібліотеки Чернігівського району Інна Шовкун. До уваги присутніх були презентовані доповіді «Штрихи до портрета «незвичайної жінки» Марії Могилянської», «Людина ГУЛАГу. Ладя Могилянська», «Літописання в районі та у громаді».
Читання розпочалися з ушанування відомої історикині та краєзнавиці Тамари Демченко з нагоди її 75-ліття. Долучилися і ми до привітання на адресу почесної читачки й давньої подруги нашої бібліотеки, меценатки та благодійниці, шановної Тамари Павлівни. Ювілейна ода, яку написала бібліотекарка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Світлана Сусленко, викликала схвальну реакцію ювілярки і всіх присутніх.
 

 

Ірина Каганова, завідувачка відділу краєзнавства

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:19

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 8 пожеж та 1 іншу небезпечну подію. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

30 нових робочих місць у Ніжині: спільний проєкт ЄС та UNDP 10:10

Ніжин, Україна, 9 квітня 2024 — У місті Ніжин Чернігівської області відкрилося новостворене виробництво з пошиття одягу. Тут зможуть знайти роботу близько 30 мешканців Ніжинської громади, зокрема і внутрішньо переміщені особи.

На Чернігівщині росіяни вбили чоловіка, який віз продукти мешканцям прикордоння: поліція документує воєнний злочин 09:13

Російська армія прицільно обстріляла цивільний автомобіль мешканця Новгорода-Сіверського, який доставляв продукти харчування у прикордонні населені пункти. Внаслідок обстрілу загинув мирний чоловік 1990 року народження.

 У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян

У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян 08:29

Упродовж січня-березня 2024 року на адресу Чернігівської обласної державної адміністрації надійшло 2580 звернень (4502 - у відповідному періоді 2023 року, тобто -43%), з них: 2559 – індивідуальних та 21 колективне. Загальна кількість громадян (з урахуванням колективних звернень), що звернулись до облдержадміністрації – 4228.

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту 08:26

Наразі в підрозділах морської піхоти актуальними є майже сотня вакансій. Серед них як бойові, так і цивільні професії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини