Чернігівщина на III Київській міжнародній книжковій виставці "Книжкові контракти"
15 грудня у Центрі ділового і культурного співробітництва "Український дім" розпочала роботу III Київська міжнародна книжкова виставка "Книжкові контракти", яка триватиме до 18 грудня . Організатор заходу - Держкомтелерадіо України. Книговидання Чернігівщини представлено на виставці, яка присвячена дню Святого Миколая, загальним стендом.
На урочистій церемонії відкриття книжкового форуму були присутні перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський та президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, відомий поет і громадський діяч Іван Драч.
Цьогоріч у "Книжкових контрактах" беруть участь понад 100 вітчизняних видавничих організацій, а також видавці з Росії, Білорусії, Азербайджану, Туркменістану, Чехії, Фінляндії та Греції.
Впродовж усіх чотирьох днів роботи форуму на любителів книги чекають кращі зразки книжкової продукції, випущеної вітчизняними та зарубіжними видавництвами, зустрічі з популярними письменниками, автограф-сесії, цікаві презентації книжкових новинок тощо.
Зокрема, у перший день роботи "Книжкових контрактів" відбулось нагородження переможців цьогорічного Всеукраїнського конкурсу "Краща книга України". Гран-прі конкурсу та спеціальний приз "Кришталева книга" отримало видавництво "АДЕФ-Україна" за видання "Зібрання українських стародруків ХУІ-ХУІІІ ст.".
У номінації "Мистецтво друк" перемогу здобула книга Себастіана Бранта "Корабель дурнів" видавництва "Грані-Т". Кращим бестселером визнано видання Володимира Лиса "Століття Якова" видавництва "Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля".
Кращою поетичною книгою стала "Радість висоти" Ганни Чубач "Університетського видавництва "Пульсари", а прозовою - книга "Прожити й розповісти" Анатолія Дімарова (видавництво "Дніпро").
У номінації "З глибин знань" лауреатом стала книга Петра Толочка "Ярослав Мудрий" (видавництво "АДЕФ-Україна"). Кращою арт-книгою визнаний "Фотоальманах. Жива історія" (загальна редакція Лариси Івшиної) видавництва ПрАТ "Українська прес-група".
Також першість здобуло видання Тамари і Ольги Угнівенко "Духовний скарб українського народу" видавництва "Богуславкнига" - у номінації "Моя країна"; книга "Українки в історії" (відповідальний редактор Валентина Борисенко) видавництва "Либідь" - у номінації "Життя славетних" та книга Оксани Лущевської та Лани Світанкової "Книжкова смакота. Солька і кухар Тара-пата" видавництва "Грані-Т" - у номінації "Світ дитинства".
Видавничий дім "Букрек" представив 40-томне видання "Українські народні казки", яке є претендентом на об'єкт нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
16 грудня Держкомтелерадіо України провів церемонію нагородження лауреатів премії імені В'ячеслава Чорновола 2012 року. Цьогоріч премію присуджено творчому колективу Полтавської ОДТРК "Лтава" за документальний фільм "Соловецькі в'язні з України. Микола Зеров" (автор сценарію - Ольга Ніколенко, режисер - Наталія Іванченко, режисер-оператор - Дмитро Старіков).
Традиційно на "Книжкових контрактах" пройшла благодійна акція "Особливі книжки - для особливих дітей", зібрані за результатами якої кошти будуть направлені на видання підручників та художніх книжок шрифтом Брайля. Зібрано книги для передачі до шкіл-інтернатів до Дня Святого Миколая.
Чернігівщина представила книжки близько десяти видавництв області.
Стенд нашої області був кращим серед регіонів України. Його після відкриття відвідали організатори виставки і подякували за активну участь у виставці.
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.