Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 13:11:25

Чернігівщина на III Київській міжнародній книжковій виставці "Книжкові контракти"

17.12.2012   12:36Агенцiя

15 грудня у Центрі ділового і культурного співробітництва "Український дім" розпочала роботу III Київська міжнародна книжкова виставка "Книжкові контракти", яка триватиме до 18 грудня . Організатор заходу - Держкомтелерадіо України. Книговидання Чернігівщини представлено на виставці, яка присвячена дню Святого Миколая, загальним стендом.

На урочистій церемонії відкриття книжкового форуму були присутні перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський та президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, відомий поет і громадський діяч Іван Драч.

Цьогоріч у "Книжкових контрактах" беруть участь понад 100 вітчизняних видавничих організацій, а також видавці з Росії, Білорусії, Азербайджану, Туркменістану, Чехії, Фінляндії та Греції.

Впродовж усіх чотирьох днів роботи форуму на любителів книги чекають кращі зразки книжкової продукції, випущеної вітчизняними та зарубіжними видавництвами, зустрічі з популярними письменниками, автограф-сесії, цікаві презентації книжкових новинок тощо.

Зокрема, у перший день роботи "Книжкових контрактів" відбулось нагородження переможців цьогорічного Всеукраїнського конкурсу "Краща книга України". Гран-прі конкурсу та спеціальний приз "Кришталева книга" отримало видавництво "АДЕФ-Україна" за видання "Зібрання українських стародруків ХУІ-ХУІІІ ст.".

У номінації "Мистецтво друк" перемогу здобула книга Себастіана Бранта "Корабель дурнів" видавництва "Грані-Т". Кращим бестселером визнано видання Володимира Лиса "Століття Якова" видавництва "Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля".
Кращою поетичною книгою стала "Радість висоти" Ганни Чубач "Університетського видавництва "Пульсари", а прозовою - книга "Прожити й розповісти" Анатолія Дімарова (видавництво "Дніпро").

У номінації "З глибин знань" лауреатом стала книга Петра Толочка "Ярослав Мудрий" (видавництво "АДЕФ-Україна"). Кращою арт-книгою визнаний "Фотоальманах. Жива історія" (загальна редакція Лариси Івшиної) видавництва ПрАТ "Українська прес-група".

Також першість здобуло видання Тамари і Ольги Угнівенко "Духовний скарб українського народу" видавництва "Богуславкнига" - у номінації "Моя країна"; книга "Українки в історії" (відповідальний редактор Валентина Борисенко) видавництва "Либідь" - у номінації "Життя славетних" та книга Оксани Лущевської та Лани Світанкової "Книжкова смакота. Солька і кухар Тара-пата" видавництва "Грані-Т" - у номінації "Світ дитинства".

Видавничий дім "Букрек" представив 40-томне видання "Українські народні казки", яке є претендентом на об'єкт нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

16 грудня Держкомтелерадіо України провів церемонію нагородження лауреатів премії імені В'ячеслава Чорновола 2012 року. Цьогоріч премію присуджено творчому колективу Полтавської ОДТРК "Лтава" за документальний фільм "Соловецькі в'язні з України. Микола Зеров" (автор сценарію - Ольга Ніколенко, режисер - Наталія Іванченко, режисер-оператор - Дмитро Старіков).

Традиційно на "Книжкових контрактах" пройшла благодійна акція "Особливі книжки - для особливих дітей", зібрані за результатами якої кошти будуть направлені на видання підручників та художніх книжок шрифтом Брайля. Зібрано книги для передачі до шкіл-інтернатів до Дня Святого Миколая.

Чернігівщина представила книжки близько десяти видавництв області.
Стенд нашої області був кращим серед регіонів України. Його після відкриття відвідали організатори виставки і подякували за активну участь у виставці.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.