Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 грудня, 09:18:06

З історії Чернігівської фортеці

10.10.2011   07:47Агенцiя

Чернігівська фортеця мала стратегічне значення. Ще з давніх часів вона постала на території стародавнього Чернігова. За все своє існування, і до кінця XVІІІ століття, фортеця виконувала оборонну функцію.

Відомо, що на території Чернігова оборонні укріплення з’явились ще у давньоруський час.
Оборонні укріплення мали глибокий рів, дерев’яну стіну з декількома брамами та вежами.

Власне, вони оточували центр міста – дитинець (територія сучасного Валу).

Як відомо, у жовтні 1239 року Чернігів був спалений монголо-татарами.

Починаючи з середини XІV століття територія сучасної Чернігівщини потрапила під владу Литви. На початку XVІ століття Чернігівщина увійшла під владу Москви.

На початку XVІІ століття, місто Чернігів було захоплено і спалено одним з загонів польського війська на чолі з Горностаєм. З 1618 року Чернігів опинився під владою Речі Посполитої.

На початку національно-визвольної війни у 1648 році мешканці Чернігова оволоділи міською цитаделлю. Саме в ній був розташований польський гарнізон і знаходилась місцева шляхта. З цього часу місто стає центром Чернігівського полку. Чернігівська фортеця була в цей час відбудована. У 1651 році фортеця витримала облогу литовського війська Я. Радзівілла.

У ІІ половині XVІІ століття у Чернігові був розміщений російський гарнізон. Чисельність гарнізону, за даними джерел становила у 60-х роках XVІІ століття – 1.200 чоловік.

Впродовж XVІІІ століття Чернігівська фортеця вдосконалювалась. Цікаво, що у 1706 році укріплення Чернігова інспектував Петро І. Робив він це у зв’язку з наступом армії шведського короля Карла XІІ.

Історичні джерела подають цікаву інформацію. Остаточно фортеця припинила своє існування у 1799 році. Але від колишнього озброєння чернігівської фортеці залишилось тільки чотири старі чавунні гармати. У 1896 році вони були встановлені на лафети, трохи згодом ще вісім гармат опинились на Валу.

Данило Рига, “Чернігів стародавній”

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:40

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 2 грудня по 8:00 3 грудня 2020 року.

Відділення мікрохірургії ока обласної лікарні консультуватимуть всіх бажаючих у телефонному режимі

Відділення мікрохірургії ока обласної лікарні консультуватимуть всіх бажаючих у телефонному режимі 08:24

Протягом грудня 2020 року лікарі відділення мікрохірургії ока консультуватимуть всіх бажаючих у телефонному режимі за номером 0988702052 у робочі дні із 9-ї до 12-ї години.

Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу 08:11

1 грудня в режимі онлайн відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Чернігівський облдержадміністрації.

Затверджена Програма розвитку ЖКГ Чернігова на найближчі п'ять років

Затверджена Програма розвитку ЖКГ Чернігова на найближчі п'ять років 08:03

Комплексну цільову Програму розвитку житлово-комунального господарства міста Чернігова на 2021-2025 роки затверджено депутатами Чернігівської міської ради на засіданні 1 грудня.

Прикордонники знайшли приховані тютюнові вироби

Прикордонники знайшли приховані тютюнові вироби 07:51

1 грудня в пункті пропуску «Нові Яриловичі» під час огляду легкового автомобіля «VOLKSWAGEN» виявлено приховані цигарки білоруського виробництва.