Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 червня, 15:57:57

У Чернігові археологи знайшли давньоруське поховання

27.04.2023   14:08Агенцiя

У Чернігові археологи знайшли давньоруське поховання посеред проїжджої частини під час розкопок траншеї для водогону на вулиці Любецькій. Могилу можна датувати ХІ століттям.

Про це Суспільному розповів археолог Ігор Ігнатенко.Це не перше поховання в районі вулиці Любецької. Під час будівництва у 2019 році, на ділянці поруч, розкопали могильник із давніми похованнями. Тоді науковці знайшли залишки давньоруського чоловіка, якого в той час поховали на околиці Чернігова.

Археолог розповів, що така кількість поховань на цій ділянці пояснюється тим, що в часи Київської Русі вони проводились на околиці міста та біля великих доріг. Такою колись була дорога на Любеч — зараз вулиця Любецька.

"Більшість поховань, що знайшли археологи якраз біля цієї вулиці Любецької, їх можна датувати якраз ХІ століттям. Це перехідна фаза від язичництва до християнства. У них немає вже там жертвоприношень людей і тварин, немає цінного майна, але час від часу зустрічаються курганні насипи", — каже Ігор Ігнатенко.
Також археолог пояснив, що першими християнство прийняли чернігівські еліти, частина жителів лишались язичниками ще десятки років. Знайдені залишки науковці відправили на експертизу, яка має визначити вік і причину смерті людини, якої знайшли археологи.




 

Останні новини Чернігівщини

В одному з ліцеїв Корюківської громади побудували протирадіаційне укриття за кошти державної субвенції 12:49

У межах робочого візиту в Корюківську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав один із ліцеїв, де оглянув новозбудоване протирадіаційне укриття.

На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23

Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.

Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18

Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.

Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57

З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини