Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 20:03:19

У Чернігові проходить Мандрівний міжнародний фестиваль

14.11.2011   16:29

В Чернігові стартував Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Протягом двох тижнів учні та студенти 18 навчальних закладів Чернігова зможуть взяти участь у перегляді та обговоренні стрічок-переможців 8-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, зняті режисерами з різних країн світу.

Всі зацікавлені зможуть подивитися ці фільми 25 листопада з 18.00 до 22.00 у клубі Центру прогресивної молоді “Апельсин” за адресою вул. Тичини, 47. За традицією показ є безкоштовним.

Про фестиваль, його історію виникнення та цьогорічні особливості розповіли його організатори на прес-конференції 14 листопада.

Так голова ЧММГО “М’АРТ” Сергій Буров розповів: “Цей фестиваль є дуже потужним інструментом в сфері захисту прав людини, в світі того, що у держави постійно не вистачає можливостей щоб забезпечити навчання правам людини”. На його думку дуже позитивно, що наша місцева громада об’єдналася заради того, аби цю освіту в сфері прав людини просувати в нашому регіоні і робити так, щоб житель міста замислювався над тим, що таке права людини, які є випадки порушення прав людини і як діяти для того, щоб захистити ці права.

“Фестиваль є дуже важливим оскільки це не лише просвітницький захід, а ще й мистецький захід. Це ще одна можливість привернути увагу до події. Кіно – це один з найкращих способів донести інформацію до людей”, – сказав Сергій Буров.

Традиційно фестиваль проходить напередодні Дня захисту прав людини, що відзначається у грудні. Його приймають в цьому році більше ніж у 120 містах та містечках України. Крім школярів та студентів, фільми також будуть демонструватися для працівників органів внутрішніх справ, соціальних педагогів, тих, хто безпосередньо має бути на захисті прав людини. Кожного дня покази відбуватимуться у різних навчальних закладах, їх будуть супроводжувати дискусії про загальнолюдські цінності й цінності громадянського суспільства, про права людини і права дитини, про соціальні проблеми, з якими стикаються люди у різних куточках світу.

“Головним показником є те, що всі заклади самі запрошували фестиваль документального кіно до себе. Це свідчить про те, що освітні заходи в сфері захисту прав людини є актуальними для молоді та дітей”, – розповіла координатор фестивалю Владислава Бут.

До показу в Чернігові з семи запропонованих в школах, ПТУ та вишах пройдуть стрічки “Поза зоною досяжності”, “Правосуддя для Сергія” та “Ринок”. Ці фільми не можна знайти в Інтернеті, на телебаченні, їх можна переглянути тільки в рамках фестивалю. Покази супроводжуватимуться, можливо, не завжди зручними, але цікавими й важливими дискусіями про загальнолюдські цінності й цінності громадянського суспільства, про права людини і права дитини, про соціальні проблеми, з якими стикаються люди у різних куточках світу.

“Наша мета проста – за допомогою документального кіно сприяти вихованню свідомих громадян, які поділяють демократичні цінності, та укріплювати культуру прав людини у нашій громаді”, – поділилася Владислава Бут, представник громадської організації “Молодіжна альтернатива”, координатор фестивалю в м. Чернігові.

Партнерами “М’АРТу” в такі нелегкій справі як організація фестивалю стали громадські організації, Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Управління освіти Чернігівської міської ради.

Начальник відділу виховної роботи та охорони дитинства Управління освіти Чернігівської міської ради Наталія Фара переконана: “Правова освіта та правове виховання – це один з основних напрямків виховання молодого підростаючого покоління. Звичайно, що все це робиться заходами позакласної роботи, тому що тільки в 9 класі діти вивчають всі закони, що існують в Україні – це курс правознавства. А ось такий захід є набагато ефективніший. Діти дивляться фільм, вони думають про те, що вони побачили, а потім спільно із дорослими, ровесниками це обговорюють. І роблять певні висновки”.

На думку заступника начальника Міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Людмили Мазур: “Такі документальні стрічки і дискусії, які відбуваються потім дають таку можливість – зрозуміти, переосмислити, зорієнтуватися і розставити правильні акценти”. Фільми дуже “гострі”, художньо-документальний формат дає такий викид адреналіну та болю, що навіть наші підлітки, які звикли до жорсткості у кіно та іграх відгукуються на ці відчуття.

Під час фестивалю працюватиме фотовиставка “Діти як діти”, мета якої допомогти інтеграції дітей-інвалідів в соціальне середовище, привернути увагу до їх здібностей та можливостей. “Освіта не може бути тимчасовою, і особливо коли це стосується прав дітей”, – сказала Альона Шешеня. Вона переконана, що виставка заставить замислитися над проблемами з якими стикаються діти з особливими потребами та їх батьки. Ці діти так само як і звичайні хочуть гратися, посміхатися, мати друзів. І так само вони хочуть бути щасливими. На фотографіях є діти інваліди і звичайні діти, всі фото будуть пов’язані одним мотузком, який є символом того, що діти, поки соціум не нав’яже, готові дружити, гратися і бути щасливими разом.

Відкриття виставки відбудеться в останній день фестивалю 29 листопада. Ця фотовиставка є результатом роботи однойменної ініціативи “Діти як діти”. Виставка вже відбулася більше ніж в 10 містах України.

 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини