Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 березня, 23:49:32

У бібліотеці Короленка відбувся Вікімарафон – 2023

02.02.2023   20:08Агенцiя

31 січня з нагоди 19-річчя української Вікіпедії в Регіональному тренінговому центрі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбувся Вікімарафон – 2023.

Його мета – залучити якомога більше людей як в Україні, так і за кордоном до створення статей у найбільшій онлайн-енциклопедії.
До речі, на Чернігівщині Вікімарафон проводився лише на базі нашого закладу. Серед учасників заходу були бібліотекарі, викладачі, студенти й дописувачі Вікіпедії.
Лекційну частину Віківишколу провела завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів бібліотеки Олена Попович, яка розповіла учасникам, що таке Вікіпедія, як вона працює, ознайомила з її правилами, критеріями значущості, загальними рекомендаціями тощо. Також пані Олена зазначила, що до наповнення і редагування Вікіпедії можуть долучитися всі охочі. Її наповнюють волонтери, які самі стежать за контентом і вилучають той, що не відповідає вимогам.
Практичну частину Віківишколу провів досвідчений вікіпедист, член Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України Сергій Тарабара, який розповів про особливості наповнення й редагування Вікіпедії, про перевірку матеріалів на відповідність основним правилам Вікіпедії, оформлення та збереження результатів, особливості використання світлин, роботу з Вікісховищем. Також пан Сергій відповів на численні запитання учасників, допоміг зареєструватися у Вікіпедії новим користувачам.
Вікімарафон удався: досвідчені учасники створили нові статті у Вікіпедії, зробили кілька редагувань, а новачки зареєструвалися й почали опановувати ази наповнення Вікіпедії.
Учасники марафону отримали сувеніри та приємність у вигляді чаювання-кавування зі смаколиками, якими забезпечили організатори Вікімарафону – ГО «Вікімедіа Україна», за що їм щира дяка.

Довідково

30 січня 2004 року було започатковано українськомовний розділ Вікіпедії. З того часу він став найбільшою онлайн-енциклопедією українською мовою. В Україні концепцію масштабної акції зі спільного редагування статей Вікіпедії запропонував Ігор Костенко. Проте ідею вдалося втілити лише після його загибелі на Євромайдані. Акція відбулася у квітні 2014 року під назвою Вікіфлешмоб і була присвячена пам’яті Героя України, Героя Небесної cотні Ігоря Костенка. Починаючи з 2015 року подібні заходи проводяться з нагоди дня заснування української Вікіпедії 30 січня. З 2017 року ця масштабна акція проходить під назвою Вікімарафон.


За додатковою інформацією звертатися:
Олена Попович, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, тел. (0462) 65-14-34

Останні новини Чернігівщини

Як ігрові автомати Pin Up скачать на смартфон? 20:05

Щоб скачать Пин Ап безкоштовно, треба відвідати офіційний сайт ресурсу. Pin Up мобільний додаток при використанні вирізняється купою переваг. Скачати Пін Ап можна для гри в демо-форматі та зі справжніми ставками

СБУ затримала прикордонника, який намагався «злити» фсб інформацію про охорону північних рубежів України 19:53

Контррозвідка Служби безпеки спільно зі співробітниками внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби викрила ще одного російського агента у ході спецоперації у Чернігівській області.

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі 46 тисяч гривень 16:22

Поліція застерігає громадян від шахраїв, що видають себе за працівників банківських установ

Сільгосппідприємства Чернігівщини потребують працівників: актуальні понад 60 вакансій 15:19

З приходом весни традиційно пожвавлюється попит на працівників сільського господарства, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи. Не став винятком і цей рік.

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 115 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 115 осіб з COVID-19 14:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 27 березня в області зареєстровано 1022 активних випадки коронавірусної хвороби.