Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 квітня, 12:39:22

У бібліотеці Короленка відбулася презентація книги Павла Свища «Сівачі українського поля»

16.01.2023   11:29Агенцiя

Людина, яка боронить свою землю, – найвідважніша.
Руки, які тримають зброю, – найміцніші.
"Сівачі українського поля" – в надійних руках.
Разом до Перемоги, наші славні захисники!

Павло Свищ

12 січня у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася перша цього року презентація книги – нарисів про хліборобів «Сівачі українського поля». Автор цього унікального видання – Павло Свищ, який народився, виріс і живе на славетній бахмацькій землі. Пан Павло пише вірші, оповідання, публіцистику. Його твори друкуються в періодичних виданнях та літературних альманахах в Україні й за кордоном – таких як «Сіверщина», «Слово Просвіти», «Літературний Чернігів», «Дзвін», «Час і події», «За чашкою чаю», «Олександрійський маяк», «Сівач», «Гарний настрій». Також Павло Петрович – член редакційної колегії літературного альманаху «Сівач» (м. Кропивницький).
«Кожен текст чи біографія просто неоціненна в сучасному світі. Хто візьме до рук цю книгу, переконається особисто. Павло Свищ зробив титанічну річ – зміг показати нашому народові обличчя справжнього патріотизму. Обличчя унікальних людей, які жили колись і живуть нині у нашій країні, працюють заради неї. Вони – хлібороби українського поля! Наші хлібороби і тільки нашого українського поля, заради якого живемо і боремось сьогодні…» – так тепло та проникливо відгукується про книгу автора його товариш і колега Станіслав Новицький.
«Сівачі українського поля» – це нариси про пасічників і хліборобів, про рід Симиренків та Х-промені Івана Пулюя, про жінку-революціонерку у світовому виробництві цукру Ольгу Коломієць і шлях Миколи Бенардоса від ковальства до електрозварювання... Книга припаде до душі і пенсіонеру, і студентові, і агроному, і взагалі кожному патріотові України.
«Хто не купує житнього хліба, той купує ліки в аптеці… Адже житній хліб – невід’ємна складова щоденного меню здорової людини. На жаль, ми викидаємо з раціону жито, чим завдаємо непоправної шкоди шлунково-кишковому тракту. Люди, схаменіться! Не губімо себе трансгенними рослинними організмами», – закликає Павло Свищ.
З вітальним словом до автора звернулася заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка  Вікторія Примак. Вікторія Миколаївна у своєму виступі відзначила, що «Сівачі українського поля» займуть почесне місце як на полиці нашої бібліотеки, так і у книгозбірнях області.
Ріднесенького братика щиро, тепло і радо вітала сестричка Тетяна. Також на зустріч з автором книги були запрошені бібліотекарі та працівники Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи, Інституту сільськогосподарської мікробіології, станції юних натуралістів, учасники Чернігівської Академії Універсології та шкільні бібліотекарі.
Завідувачка відділу обслуговування Чернігівської міської центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського Галина Смоляк поділилася враженнями, які на неї справило презентоване видання. Пані Галина наголосила на таких позитивних і важливих моментах: книга читається легко; відчувається, що автор попрацював з архівом; приємно, що темі хлібороба приділена посилена увага, адже агропромисловий сектор не завжди був у центрі уваги.
Представниці Інституту сільськогосподарської мікробіології – бібліотекар Катерина Вовк і старший науковий співробітник Олена Шаховніна – звернули увагу на дизайн книги та тверду обкладинку, що гарантує довге зберігання видання і стимулює до читання.
До речі, авторка дизайну обкладинки – заступник голови видавничої ради презентованого видання Аліна Шевченко. Книга побачила світ у Харкові (видавництво «Мачулін»). Очолив видавничу раду голова редакційної колегії літературного альманаху «Сівач» Станіслав Новицький. До складу видавничої ради причетний і наш усім відомий і поважний Михась Ткач, який нині очолює Літературну спілку «Чернігів».
На особливу увагу заслуговує книжкова виставка, підготовлена працівниками відділу документів з економічних, технічних, природничих  та сільськогосподарських наук. Презентувала виставку «Людина праці – господар країни своєї» провідний бібліотекар відділу Людмила Бердак. У своєму виступі Людмила Леонідівна акцентувала увагу на періодичних виданнях, де були надруковані статті Павла Свища, та ознайомила з книгами з фондів бібліотеки про видатних українців, яких згадує шановний автор у своїй книзі «Сівачі українського поля». Це і знаменитий бджоляр Петро Прокопович, і автор розробок та впровадження вирощування високоврожайних сортів зернових, стійких до екстремальних погодних умов, Василь Ремесло, й український фізик, електротехнік, винахідник, громадський діяч Іван Пулюй. Пулюєві Х-промені мали вищу роздільну якість, ніж Рентгенові, і тривалий час лишалися неперевершеними за технікою виконання. На виставці була представлена ціла добірка книг, присвячених роду славних Симиренків (усі ми знаємо і любимо сорт яблук Ренет Симиренка).
Звучали під час презентації і вірші Павла Петровича. Його поезія також заслуговує на повагу й поціновування від вдячного слухача.

Є любов з потаємним зітханням,
Без віддачі пливе "на веслі".
Не порівнюй любов із стражданням,
Бо жадана вона на землі.
Є ціна, що не знає податку
І ховає від "ока" любов.
Не пришиєш на рану ти латку.
Не потрібно коханню обнов.
Є кохання, що зветься "взаємність",
Воно скромне й живе поміж нас.
Не вбиває надію буденність,
Підіймає обох на Парнас.

Щиро зичимо авторові у найближчому майбутньому видати збірку поезії. З нетерпінням чекатимемо на наступну презентацію творів Павла Свища. І відбудеться вона, звісно, у стінах Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка.


За додатковою інформацією звертатися:
Надія Заваліна,головна бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук, тел. (0462) 67-61-97
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:19

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 8 пожеж та 1 іншу небезпечну подію. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

30 нових робочих місць у Ніжині: спільний проєкт ЄС та UNDP 10:10

Ніжин, Україна, 9 квітня 2024 — У місті Ніжин Чернігівської області відкрилося новостворене виробництво з пошиття одягу. Тут зможуть знайти роботу близько 30 мешканців Ніжинської громади, зокрема і внутрішньо переміщені особи.

На Чернігівщині росіяни вбили чоловіка, який віз продукти мешканцям прикордоння: поліція документує воєнний злочин 09:13

Російська армія прицільно обстріляла цивільний автомобіль мешканця Новгорода-Сіверського, який доставляв продукти харчування у прикордонні населені пункти. Внаслідок обстрілу загинув мирний чоловік 1990 року народження.

 У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян

У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян 08:29

Упродовж січня-березня 2024 року на адресу Чернігівської обласної державної адміністрації надійшло 2580 звернень (4502 - у відповідному періоді 2023 року, тобто -43%), з них: 2559 – індивідуальних та 21 колективне. Загальна кількість громадян (з урахуванням колективних звернень), що звернулись до облдержадміністрації – 4228.

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту 08:26

Наразі в підрозділах морської піхоти актуальними є майже сотня вакансій. Серед них як бойові, так і цивільні професії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини