Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 квітня, 12:03:43

«Сто років — це вже знак якості»: заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк привітала колектив Держархіву області

04.01.2023   16:48Агенцiя

Сто років тому, 3 січня 1923 року, постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету були створені історичні архіви. Саме така установа з’явилася і в Чернігові.

Розмістили архів тоді у приміщенні колишнього дворянського зібрання.

Практично з цього моменту розпочалася копітка робота зі збереження та концентрації архівних матеріалів — починається комплектування бібліотеки архіву. Вже у 1924 році на території Чернігівської губернії було взято на облік 1824 архіви.

До слова, на I Всеукраїнській нараді працівників архівів (Харків, грудень 1924 року) робота чернігівських архівістів з реєстрації, охорони, організації історико-архівного гуртка студентів була визнана зразковою для інших.

    «Сьогодні ми продовжуємо справу наших попередників. Вважаю, досить достойно. Тому що сучасний Державний архів Чернігівської області – одна з найбільших скарбниць історичних документів України (ред.: у своїх фондах архів зберігає майже два мільйони документальних першоджерел)», — зауважила директорка Держархіву області Раїса Воробей і висловила сподівання, що зовсім скоро читальні зали знову працюватимуть, до них приходитимуть дослідники, адже вивчати тут є ще багато чого.

З визначною датою привітали колектив установи заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк та перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш.

    «Сто років — це вже знак якості. Упродовж цього часу працівники установи виконували, здавалося б, непомітну, але дуже важливу справу — збереження фондів, завдяки яким маємо змогу дізнатися правдиву історію нашої країни. Дякую за вашу працю, за те, що якісно і професійно виконуєте свій обов’язок», — звернулася до зібрання Жанна Шерстюк і вручила почесні відзнаки.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників архівних установ і 100-річчя Державного архіву Чернігівської області Почесною грамотою ОДА нагороджено

Ірину ЛИЧУХУ — головного спеціаліста відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Чернігівської області.

Подяку голови ОДА оголошено:

Інні БИХОВЕЦЬ — головному спеціалісту з питань персоналу Державного архіву Чернігівської області;

Ірині ВАЩЕНОК — начальнику відділу використання інформації документів Державного архіву Чернігівської області.

За роботу колективу подякував Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Відповідний лист передала Ніна Лемеш.

Зазначимо, що історія самого архіву досить непроста. Лише під час Другої світової війни в області знищено чотири архівні приміщення з шести, втрачено більш ніж мільйон справ і науково-довідкову бібліотеку архіву. Тільки у 1952 році було складено новий список фондів, організовано роботу щодо обліку документів. Під час бойових дій минулого року постраждав один із корпусів Держархіву. Проте архівні документи, як і саме приміщення, були збережені й відновлені.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:19

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 8 пожеж та 1 іншу небезпечну подію. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

30 нових робочих місць у Ніжині: спільний проєкт ЄС та UNDP 10:10

Ніжин, Україна, 9 квітня 2024 — У місті Ніжин Чернігівської області відкрилося новостворене виробництво з пошиття одягу. Тут зможуть знайти роботу близько 30 мешканців Ніжинської громади, зокрема і внутрішньо переміщені особи.

На Чернігівщині росіяни вбили чоловіка, який віз продукти мешканцям прикордоння: поліція документує воєнний злочин 09:13

Російська армія прицільно обстріляла цивільний автомобіль мешканця Новгорода-Сіверського, який доставляв продукти харчування у прикордонні населені пункти. Внаслідок обстрілу загинув мирний чоловік 1990 року народження.

 У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян

У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян 08:29

Упродовж січня-березня 2024 року на адресу Чернігівської обласної державної адміністрації надійшло 2580 звернень (4502 - у відповідному періоді 2023 року, тобто -43%), з них: 2559 – індивідуальних та 21 колективне. Загальна кількість громадян (з урахуванням колективних звернень), що звернулись до облдержадміністрації – 4228.

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту 08:26

Наразі в підрозділах морської піхоти актуальними є майже сотня вакансій. Серед них як бойові, так і цивільні професії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини