Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 09:31:15

Домашнє насильство в умовах війни: як отримати захист

01.12.2022   20:58Агенцiя

29 листопада у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося засідання "круглого столу" на тему "Домашнє насильство в умовах війни: як отримати захист".

  На початку засідання "круглого столу" виступили заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА – начальник управління у справах сім’ї та молоді В’ячеслав Голуб; директорка Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, голова Чернігівського обласного відділення УБА, учасниця президії ГО "Спілка жінок Чернігівщини" Інна Аліференко та голова ГО "Спілка жінок Чернігівщини" Тетяна Роєва. Пані Тетяна – відмінник освіти України, лауреатка премії "Фонд Сороса", вчитель вищої категорії, вчитель-методист, новатор освітніх технологій, авторка навчальних посібників та інноваційних технологій НУШ, які відзначені Золотими медалями освітянських виставок 2019 р., 2020 р., 2021 р., головна редакторка медіавидавництва "Країна Мрій". Нагороджена почесним знаком "Патріот Чернігівщини", орденом Пошани, орденом "Гордість Нації".

Під час "круглого столу" порушили низку важливих питань.

Актуальний стан щодо запобігання та протидії домашньому насильству в Чернігівській області висвітлила начальниця відділу з питань сім’ї та гендерної політики Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, асоційована учасниця президії ГО "Спілка жінок Чернігівщини" Руслана Нагорна.

Про пріоритетні напрями діяльності Національної поліції України з протидії та запобігання домашньому насильству розповіла старша інспекторка з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією в Чернігівській області) Управління дотримання прав людини Національної поліції України, майор поліції Лариса Борисенко.

  Запобігання та протидія домашньому насильству – актуальна і важлива справа. На цьому наголосив заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Костянтин Фещенко.

Про здійснення парламентського контролю за додержанням прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, учасників заходу поінформувала регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернігівській області Ірина Жмака.

Шляхи профілактики вчинення насильства відносно дітей, а також жорстокого поводження з дітьми в умовах війни окреслила начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області, підполковник поліції Оксана Огненко.

  Виступ старшої інспекторки філії Державної установи "Центр пробації" в Чернігівській області. Алли Голець стосувався виконання адміністративного стягнення за вчинення домашнього насильства службою пробації.

"Вплив домашнього насильства по відношенню до ВІЛ-позитивних жінок, на епідемію ВІЛ в Україні. Проблеми і шляхи вирішення". На цьому питанні акцентувала увагу присутніх голова правління БО "Чернігівська мережа "ВІЛ-інфіковані" Анжела Мойсеєнко.

  Про виклики та реалії домашнього насильства під час війни говорила з учасниками заходу кандидатка психологічних наук, доцентка, віцепрезидентка Асоціації політичних психологів України, керівниця Чернігівського відділення Асоціації політичних психологів України, доцентка кафедри Школа соціальної роботи Національного університету "Києво-Могилянська академія", учасниця президії ГО "Спілки жінок Чернігівщини", учасниця правління ГО "Спілка жінок м. Чернігова" Катерина Кальницька.

  Про діяльність мобільної бригади, соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства в м. Чернігові поінформували керівниця мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, в межах Міжнародного проєкту фонду народонаселення ООН Олена Надточій та психолог відділу соціальної роботи Чернігівського міського центру соціальних служб Зінаїда Шедіна.

  У Варвинській селищній територіальній громаді створена та функціонує спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Про роботу, яка ведеться в цьому напрямі, розповіла керівниця спеціалізованої служби Варвинського центру соціальних служб Варвинської селищної ради Людмила Небрат.

Підсумувала виступи учасників заходу почесна голова ГО "Спілка жінок Чернігівщини", координаторка "круглого столу" Ірина Дорожкіна.

  Модерувала захід головна бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ, асоційована учасниця президії ГО "Спілка жінок Чернігівщини" Надія Заваліна. До онлайн-конференції долучилися також представники соціальних служб ОТГ та бібліотекарі публічних бібліотек.

Організатори заходу – Департамент сім’ї, молоді та спорту, Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, громадська організація "Спілка жінок Чернігівщини". Партнери – Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Міжнародний Чернігівський жіночий клуб Soroptimist.

Надія Заваліна, бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.