Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Відповідне рішення на 5-ому позачерговому засіданні прийняв Міжурядовий комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини. Про це на Facebook-сторінці повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
- Перемога у війні за борщ — наша, — написав посадовець.
У профільному міністерстві переконані, що включення «Культури приготування українського борщу» — це не лише важливий крок для збереження ідентичності нашої української нації, а й надзвичайна підтримка всім українцям, які зараз захищають нашу землю від російських загарбників.
- Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ - це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО, — каже Олександр Ткаченко.
У березні 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики надіслало на розгляд ЮНЕСКО номінаційне досьє щодо українського елементу "Культура приготування українського борщу", що мали внести до репрезентативного списку. Номінацію планували розглянути аж у 2023 році.
Проте, зважаючи на загрозу українській культурній спадщині через війну, МКІП звернулося до Секретаріату ЮНЕСКО з проханням перенести раніше подану номінацію до списку термінової охорони.
- Ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське. Але пам'ятайте та будьте певні - як у війні за борщ, так і в цій війні ми переможемо, - написав Ткаченко.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.