Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 квітня, 16:14:57

Чернігівському історичному музею - 116 років!

28.11.2012   15:51Агенцiя

27 листопада у приміщенні Чернігівського історичного музею ім.Василя Тарновського відбулися урочисті заходи з нагоди 116-ї річниці з дня його заснування.

В урочистостях взяли участь участь в.о заступника начальника головного управління, начальник управління туризму і охорони культурної спадщини облдежадміністрації Алла Кулик, працівники музеїв Чернігова, науковці та громадськість міста.
 Під час свого виступу Алла Кулик привітала працівників Чернігівського історичного музею, подякувала їм за плідну, кропітку працю та за дорученням голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка вручила кращим працівникам почесні грамоти та подяки облдержадміністрації.

 В свою чергу, директор історичного музею Сергій Лаєвський окреслив здобутки Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, адже саме працівники музею у цьому році доклали максимум зусиль для розвитку музейної справи на Чернігівщині. Зокрема він відмітив, що серед проектів, під час яких у 2012 році яскраво пропагувалося музейне зібрання, варто згадати виставки: «Музичні інструменти народів світу», «Море починається з вітрил», «Пістолет: з історії зброї XVIII – I половини ХХ ст.», «Вітри Березівського поля» та «Кераміка Чернігівщини». Традиційно цікавими, змістовними та інформаційно насиченими стали виставки-звіти: «Нові археологічні відкриття» та «Нові надходження». Також, за словами Сергія Лаєвського, ряд виставкових проектів Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського запам'ятався мешканцям Любеча, які мали змогу оглянути виставку «Павло Полуботок та його доба», землякам-чернігівцям Києва - «Дерево життя чернігівської вишивки», партизанам та учасникам святкування Дня партизанської слави в с. Єліно та «Лісограді» Щорського району, гостям святкування 80-ти річчя утворення Чернігівської області та 210-ої річниці створення Чернігівської губернії.

 Під час урочистостей також відбулися презентації нових видань, які щойно побачили світ. Серед них – «Протокол, или Потребность» Менського намісництва 1720-1735 років та бібліографічний покажчик «Ігор Михайлович Ситий».

 «Протокол, или Потребность» Менського намісництва 1720-1735 років – це рукописний збірник, який зберігається у фондах Сосницького краєзнавчого музею ім. Ю.С. Виноградського та містить 92 документи, що стосуються різних аспектів релігійного і світського життя населення Менського намісництва та загалом Лівобережної України.

 В свою чергу, бібліографічний покажчик «Ігор Михайлович Ситий» вийшов у серії «Історики та краєзнавці Чернігівщини», яка видається Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В.Короленка у плідній співпраці з Чернігівським історичним музеєм ім. В.В.Тарновського та Чернігівською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України. Видання містить 210 найменувань праць Ігоря Ситого за період з 1987-2011 років.

 Також гості та учасники свята оглянули виставку «Раритети Василя Тарновського у зібранні музею ім. Василя Тарновського. Документи XVIXVIII століть». Тема данної виставки не випадкова, адже цього року виповнилося 110 років від часу відкриття у Чернігові для відвідувачів Музею українських старожитностей В.В. Тарновського – єдиного у Російській імперії українського музею. На виставці, що діяла тільки один день, представлені унікальні пам'ятки, які з різних причин не демонструються широкому загалу.

cult.gov.ua

 

Останні новини Чернігівщини

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності 11:55

12 квітня міський голова Ольга Попенко провела нараду з заступниками міського голови, начальниками управлінь, відділів міської ради, керівниками підприємств комунальної сфери та медичних установ.

Ніжин: оновленно матеріально-технічної бази Ніжинських медзакладів

Ніжин: оновленно матеріально-технічної бази Ніжинських медзакладів 11:42

12 квітня для КНП «Ніжинська міська стоматологічна поліклініка» доставили нове обладнання.

Анна Коваленко: Ситуацію з поширенням COVID-19 в Чернігівській області вдалося взяти під контроль, показники захворюваності поступово стабілізуються

Анна Коваленко: Ситуацію з поширенням COVID-19 в Чернігівській області вдалося взяти під контроль, показники захворюваності поступово стабілізуються 11:30

Впродовж останніх двох тижнів Чернігівська область перебувала в "червоній" карантинній зоні. Голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко зазначила, що ці 14 днів – це мінімальний період, після якого можна робити висновки про ефективність жорстких карантинних заходів.

Бійця з Чернігівщини нагороджено орденом

Бійця з Чернігівщини нагороджено орденом "За мужність" (посмертно) 11:15

Старшого солдата Сергія Петраускаса, уродженця Ічні, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини