Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 серпня, 17:13:00

Інтерактивні програми для дітей діють у Батурині на Чернігівщині

14.06.2022   13:19Агенцiя

Робота саме з дитячою аудиторією є одним з пріоритетних напрямків для істориків Національного заповідника «Гетьманська столиця».

Починаючи з 2015 року, історики заповідника працюють та розробляють інтерактивні екскурсійні програми для підростаючого покоління, з використанням різних методичних прийомів, як по експозиційних залах музеїв так і на відкритих територіях. Тобто, залучення відвідувачів — дітей в діалог, в активний пізнавальний процес. Найбільш сучасною та привабливою формою подачі матеріалу є інтерактивні програми, музейні квести тощо.

В активі музейних розробок заповідника є ряд інтерактивних програм для дитячої аудиторії: екскурсія («Заповітна мрія гетьмана Кирила Розумовського»), екскурсії-ігри («Вільні воїни», «На гостинах у гетьмана Кирила Розумовського», «Легенди Кочубеїв»), екскурсія-квест («Таємниці Цитаделі») та квести («Батурин – серце Гетьманщини», «Високо піднята в гору булава»).

Очевидно, що таке розмаїття до вподоби дітям, адже лише екскурсію-квест «Таємниці Цитаделі» у 2019 році розгадали 975 допитливих учнів-екскурсантів. А в загалом дитяча аудиторія становить приблизно 35-40 % від усього відвідування заповідника. Такі форми роботи впроваджують історики Національного заповідника «Гетьманська столиця», бо діти активніше сприймають саме практичні методи навчання, ніж словесні. І переваги в даному випадку очевидні — вони мають форму ігор, які пробуджують уяву дітей, надають можливість отримати яскраві незабутні враження, вчать взаємодіяти у команді при вирішенні складних задач, що досить важливо, враховуючи цю вікову категорію. У таких ігрових ситуаціях головним моментом для дитини стає ігрова дія і досягнення ігрової мети. Але водночас вона, навіть не помічаючи цього, здобуває нові знання і навички, вчиться логічно мислити, робити правильні висновки.

Всі ці пізнавальні програми можуть відвідувати учні з учителями, але й для зацікавлених батьків зі своїми дітками також є розроблена інтерпретована екскурсія «Подорож у часі. Знайомство з палацово-парковим ансамблем Кирила Розумовського». Під час якої екскурсанти віртуально мандрують у часі та в ексцентричній формі перетворюються на родину Розумовських і знайомляться з палацово-парковим ансамблем.

За допомогою унікальних пам’яток культурної спадщини і фондової колекції Національного заповідника «Гетьманська столиця» ми маємо можливість у повному обсязі використовувати у музейній практиці різні форми та методи роботи з дитячою аудиторією. Адже головним засобом формування історичної свідомості, музейної культури є звернення до предметного світу, до тих автентичних матеріалів, у яких відображена історія, минуле та сучасне, на котрих залишений слід тих, хто їх створював або володів ними.

Таким чином, екскурсійні дитячі програми в Національному заповіднику «Гетьманська столиця» відповідають вимогам сьогодення та є простором живого спілкування дітей та дорослих з минулим, осередком неформальної освіти.

Ми працюємо для вас! Ми працюємо для України!

Наталія Пільтяй, науковий співробітник НІКЗ «Гетьманська столиця»

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані 13:42

У Чернігівській області тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Днями підрядники працювали на таких об'єктах.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня 13:34

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 99 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1317 таких предметів.

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування 10:12

За підтримки проєкту Голос громад Чернігівщини 5 серпня в Коропі пройшов творчий та інтелектуальний патріотичний захід на базі Центру дитячої та юнацької творчості.

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою 10:10

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши громаду від іншої частини України.

Волонтерський проєкт

Волонтерський проєкт "Країна вільних людей" завітав до Любецької громади 10:00

5 серпня в Тарасо-Шевченківському старостинському окрузі (Любецька громада) відбулася розважально-інформаційна програма "Я - громадянин України" за ініціативи організації Крим SOS.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини