Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 грудня, 21:25:56

Інтерактивні програми для дітей діють у Батурині на Чернігівщині

14.06.2022   13:19Агенцiя

Робота саме з дитячою аудиторією є одним з пріоритетних напрямків для істориків Національного заповідника «Гетьманська столиця».

Починаючи з 2015 року, історики заповідника працюють та розробляють інтерактивні екскурсійні програми для підростаючого покоління, з використанням різних методичних прийомів, як по експозиційних залах музеїв так і на відкритих територіях. Тобто, залучення відвідувачів — дітей в діалог, в активний пізнавальний процес. Найбільш сучасною та привабливою формою подачі матеріалу є інтерактивні програми, музейні квести тощо.

В активі музейних розробок заповідника є ряд інтерактивних програм для дитячої аудиторії: екскурсія («Заповітна мрія гетьмана Кирила Розумовського»), екскурсії-ігри («Вільні воїни», «На гостинах у гетьмана Кирила Розумовського», «Легенди Кочубеїв»), екскурсія-квест («Таємниці Цитаделі») та квести («Батурин – серце Гетьманщини», «Високо піднята в гору булава»).

Очевидно, що таке розмаїття до вподоби дітям, адже лише екскурсію-квест «Таємниці Цитаделі» у 2019 році розгадали 975 допитливих учнів-екскурсантів. А в загалом дитяча аудиторія становить приблизно 35-40 % від усього відвідування заповідника. Такі форми роботи впроваджують історики Національного заповідника «Гетьманська столиця», бо діти активніше сприймають саме практичні методи навчання, ніж словесні. І переваги в даному випадку очевидні — вони мають форму ігор, які пробуджують уяву дітей, надають можливість отримати яскраві незабутні враження, вчать взаємодіяти у команді при вирішенні складних задач, що досить важливо, враховуючи цю вікову категорію. У таких ігрових ситуаціях головним моментом для дитини стає ігрова дія і досягнення ігрової мети. Але водночас вона, навіть не помічаючи цього, здобуває нові знання і навички, вчиться логічно мислити, робити правильні висновки.

Всі ці пізнавальні програми можуть відвідувати учні з учителями, але й для зацікавлених батьків зі своїми дітками також є розроблена інтерпретована екскурсія «Подорож у часі. Знайомство з палацово-парковим ансамблем Кирила Розумовського». Під час якої екскурсанти віртуально мандрують у часі та в ексцентричній формі перетворюються на родину Розумовських і знайомляться з палацово-парковим ансамблем.

За допомогою унікальних пам’яток культурної спадщини і фондової колекції Національного заповідника «Гетьманська столиця» ми маємо можливість у повному обсязі використовувати у музейній практиці різні форми та методи роботи з дитячою аудиторією. Адже головним засобом формування історичної свідомості, музейної культури є звернення до предметного світу, до тих автентичних матеріалів, у яких відображена історія, минуле та сучасне, на котрих залишений слід тих, хто їх створював або володів ними.

Таким чином, екскурсійні дитячі програми в Національному заповіднику «Гетьманська столиця» відповідають вимогам сьогодення та є простором живого спілкування дітей та дорослих з минулим, осередком неформальної освіти.

Ми працюємо для вас! Ми працюємо для України!

Наталія Пільтяй, науковий співробітник НІКЗ «Гетьманська столиця»

Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.

У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25

14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».

ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20

У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини