Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 15:50:45

У Чернігові опановують кімоно та чайну церемонію

14.11.2011   07:10Агенцiя

У Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” експерт японської культури Міяшіро Еміко з Токіо провела майстер-клас з чайної церемонії та одягання японського національного вбрання – кімоно.

Як передає кореспондент УНІАН, моделями для одягання кімоно М.Еміко запросила хлопця та дівчину, які прийшли на майстер-клас, а під час проведення чайної церемонії пригощала чернігівських дітей.

Експерт японської культури розповіла, що традиційне національне вбрання сучасні японці одягають не часто, тому навіть існують фірми, які можуть надати в оренду та допомогти одягнути кімоно. Вона також приділила увагу значенню символів, які прикрашають одяг – квіти хризантем, сливи, знак черепахи. У своєму гардеробі жінка має десять кімоно, частину з яких пошила сама, а деякі отримала у спадок від батьків.

М.Еміко також підкреслила, що поняття “національний костюм” в Японії асоціюється з аристократичною культурою, професійним мистецтвом, на відміну від багатьох європейських країн, де національний одяг є продуктом народної творчості та пов’язується із селянською культурою. У сучасній Японії кімоно коштує близько 1 тис. дол.

М.Еміко продемонструвала у Чернігові спрощену чайну церемонію за правилами школи урасенкі, до якої вона належить. Жінка зауважила, що власне чайна церемонія у Японії багата традиціями, оповита численними легендами і переказами, на думку жителів країни, є мистецтвом життя. “Знання її розцінюється японцями як міра освіченості, це – свідоцтво духовної культури людини”, – зазначила гостя з Японії.

За інформацією вченого секретаря заповідника Сергія Чернякова, візит експерта японської культури до Чернігова відбувся у рамках просвітницької програми “Зустрічі на стародавньому Дитинці”, яку проводить заповідник. Власне ініціатором майстер-класу виступив Українсько-Японський культурний центр (м. Київ), з яким співробітники заповідника підтримують дружні відносини

“Цього року у заповіднику вже були виставки японської культури і гості з Японії приємно вражені інтересом, який виявляють чернігівці, тому вони зацікавлені у співпраці і ми спільно готуємо ще одну виставку”, – сказав С.Черняков.

http://www.unian.net/ukr/news/news-468128.html
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.