Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 квітня, 16:07:09

Фотографії пам'яток Чернігівщини увійшли до числа кращих в Україні

05.11.2012   13:40

4 листопада у приміщенні культурно-освітнього центру "Майстер Клас" у Києві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців української частини міжнародного фотоконкурсу "Вікі любить пам'ятки 2012".

Конкурс, метою якого є зйомка та передача у вільний доступ фотографій об'єктів історико-культурної спадщини країн-учасниць, тривав з 1 по 30 вересня, і вперше за три роки проведення у ньому взяла участь Україна. Відзначилася у конкурсі і Чернігівська область.

Вітчизняна частина фотоконкурсу була організована ГО "Вікімедіа Україна" - українським відділенням "Фонду Вікімедіа", некомерційної організації, яка забезпечує підтримку низки Інтернет-спільнот, у тому числі і відомої енциклопедії "Вікіпедія". Партнерами проекту стали Національна спілка краєзнавців України, Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка, інші громадські та комерційні організації, а також Міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога.

Завдяки активності українських учасників конкурсу, які завантажили 33269 фотографій 7525 об'єктів культурної спадщини, наша держава вийшла на третє місце за кількістю поданих світлин, поступившись лише Польщі та Іспанії. Загалом же у проекті "Вікі любить пам'ятки 2012" взяли участь 36 країн світу, які сумарно подали 361100 фотографій.

Українське журі визначило призерів у номінаціях за кращі фотографії по кожному з регіонів України, кращу серію фотографій однієї пам'ятки, найбільшу кількість сфотографованих пам'яток, а також десятку кращих фотографій України. Слід відзначити, що у топ-10 потрапило одразу дві фотографії з Чернігівської області: світлини Качанівського палацу та Троїцького монастиря у Чернігові. Окрім того, останню оголошено кращою фотографією конкурсу "Вікі любить пам'ятки" в Україні. Учасники-лауреати отримали цінні призи від партнерів конкурсу, а 10 найкращих фотографій будуть рекомендовані на розгляд міжнародного журі проекту "Wiki Loves Monuments".

Разом з тим, як зазначили виконавчий директор ГО "Вікімедіа Україна" Юрій Пероганич та координатор "Вікі любить пам'ятки" в Україні Андрій Бондаренко, в результаті запитів до Міністерства культури України та обласних управлінь культури організаторами було отримано списки лише близько 41 тисячі з понад 140 тисяч пам'яток культурної спадщини, які знаходяться на державному обліку. Відповідно, значна їх частина залишилася неохопленою учасниками конкурсу.

Громадська рада при Міністерстві культури України 10 жовтня прийняла рішення рекомендувати міністерству розробити пропозиції про внесення змін до законодавства з метою об'єднання всіх існуючих державних реєстрів і переліків пам'яток культурної спадщини в єдину публічно доступну базу даних з паспортами пам'яток.

Організатори плануються долучитися до конкурсу і наступного року, у ще ширших масштабах, тож всі охочі посприяти у забезпеченні вільного доступу до фотографій пам'яток культурної спадщини запрошуються до участі.

Останні новини Чернігівщини

На честь ще одного учасника бою під Крутами відкрито меморіальну дошку на Чернігівщині

На честь ще одного учасника бою під Крутами відкрито меморіальну дошку на Чернігівщині 15:44

19 квітня у селі Монастирище Ічнянського району відкрито меморіальну дошку на честь Митрофана Матвійовича ШВИДУНА, учасника бою під Крутами 29 січня 1918 року, учасника Української революції 1917-1921 років, національно-визвольної боротьби часів Другої світової війни в лавах підпілля ОУН і УПА, борця за незалежність України в XX столітті.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту 15:32

20 квітня на базі аеродрому ТСО с. Чемер Козелецького району відбувся ІІІ етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді (юніори) з ракетомодельного спорту та юних ракетомоделістів (юнаки).

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:24

Триває моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

Відбувся конкурс на посаду директора РЛП "Ялівщина" 15:06

Засідання конкурсної комісії провела заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова наприкінці минулого тижня, 19 квітня.

Прес-конференція

Прес-конференція "Чернігівщина: підсумки другого туру виборів". ВІДЕО 14:32

22 квітня в прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини