Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 лютого, 13:54:23

Фотографії пам'яток Чернігівщини увійшли до числа кращих в Україні

05.11.2012   13:40Ріпкинський р-н

4 листопада у приміщенні культурно-освітнього центру "Майстер Клас" у Києві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців української частини міжнародного фотоконкурсу "Вікі любить пам'ятки 2012".

Конкурс, метою якого є зйомка та передача у вільний доступ фотографій об'єктів історико-культурної спадщини країн-учасниць, тривав з 1 по 30 вересня, і вперше за три роки проведення у ньому взяла участь Україна. Відзначилася у конкурсі і Чернігівська область.

Вітчизняна частина фотоконкурсу була організована ГО "Вікімедіа Україна" - українським відділенням "Фонду Вікімедіа", некомерційної організації, яка забезпечує підтримку низки Інтернет-спільнот, у тому числі і відомої енциклопедії "Вікіпедія". Партнерами проекту стали Національна спілка краєзнавців України, Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка, інші громадські та комерційні організації, а також Міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога.

Завдяки активності українських учасників конкурсу, які завантажили 33269 фотографій 7525 об'єктів культурної спадщини, наша держава вийшла на третє місце за кількістю поданих світлин, поступившись лише Польщі та Іспанії. Загалом же у проекті "Вікі любить пам'ятки 2012" взяли участь 36 країн світу, які сумарно подали 361100 фотографій.

Українське журі визначило призерів у номінаціях за кращі фотографії по кожному з регіонів України, кращу серію фотографій однієї пам'ятки, найбільшу кількість сфотографованих пам'яток, а також десятку кращих фотографій України. Слід відзначити, що у топ-10 потрапило одразу дві фотографії з Чернігівської області: світлини Качанівського палацу та Троїцького монастиря у Чернігові. Окрім того, останню оголошено кращою фотографією конкурсу "Вікі любить пам'ятки" в Україні. Учасники-лауреати отримали цінні призи від партнерів конкурсу, а 10 найкращих фотографій будуть рекомендовані на розгляд міжнародного журі проекту "Wiki Loves Monuments".

Разом з тим, як зазначили виконавчий директор ГО "Вікімедіа Україна" Юрій Пероганич та координатор "Вікі любить пам'ятки" в Україні Андрій Бондаренко, в результаті запитів до Міністерства культури України та обласних управлінь культури організаторами було отримано списки лише близько 41 тисячі з понад 140 тисяч пам'яток культурної спадщини, які знаходяться на державному обліку. Відповідно, значна їх частина залишилася неохопленою учасниками конкурсу.

Громадська рада при Міністерстві культури України 10 жовтня прийняла рішення рекомендувати міністерству розробити пропозиції про внесення змін до законодавства з метою об'єднання всіх існуючих державних реєстрів і переліків пам'яток культурної спадщини в єдину публічно доступну базу даних з паспортами пам'яток.

Організатори плануються долучитися до конкурсу і наступного року, у ще ширших масштабах, тож всі охочі посприяти у забезпеченні вільного доступу до фотографій пам'яток культурної спадщини запрошуються до участі.

Останні новини Чернігівщини

Туристична децентралізація громад Чернігівщини стала прикладом для колег з інших регіонів 10:02

Рецепт розвитку туризму у громаді потребує найкращих складових та компонентів.

Чернігівщина спортивна: підсумки 2018 року 09:43

Минулий рік був «урожайним» для чернігівських спортсменів: на чемпіонатах світу і Європи, інших міжнародних змаганнях для різних вікових категорій з олімпійських та неолімпійських видів спорту завойовано 124 медалі, з яких 57 — золоті. Крім того, на всеукраїнському рівні скарбничка області поповнилася 530 медалями, в тому числі 226 золотими.

Весняні канікули в більшості шкіл Чернігова будуть з 28 березня по 2 квітня

Весняні канікули в більшості шкіл Чернігова будуть з 28 березня по 2 квітня 09:40

У зв’язку з тим, що в більшості чернігівських шкіл розташуються виборчі дільниці на виборах Президента України (31 березня), канікули рекомендовано перенести.

Історія твориться сьогодні 09:30

18 лютого Чернігів долучився до всеукраїнської тихої акції "Ангели пам‘яті" на вшанування Героїв Небесної Сотні.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:07

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 18 лютого до 8:00 19 лютого 2019 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини

Ляля Нетреба вважає ...

потрібно перевірити себе у списках виборців! потрібно перевірити себе у списках виборців! Саме час поцікавитися, чи внесені ви до списку виборців і чи зможете без проблем зробити своє волевиявлення.

Всі публікаціі