Визначено номінантів на обласну Премію імені Григорія Верьовки
Проведено засідання робочої групи з визначення номінантів, яким призначатиметься обласна Премія імені Григорія Верьовки.
Премія започаткована у 2019 році з метою популяризації народної творчості, збереження та розвитку українських національних традицій, які втілював у своїй творчості Григорій Верьовка — засновник і перший диригент Українського народного хору, уродженець козацького містечка Березна, що на Чернігівщині. Сьогодні цей уславлений колектив носить ім’я свого основоположника.
Обласної Премії імені Григорія Верьовки удостоюються митці та мистецькі колективи у трьох номінаціях. Цьогоріч робоча група визначила таких претендентів:
- заслужений народний аматорський хор «Десна» КП «Міський Палац культури імені В'ячеслава Радченка» — в номінації «Вокально-хорове мистецтво»;
- Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» ОККВП «Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм» — в номінації «Хореографічне мистецтво»;
- Олену Кавунник, доцента Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, кандидата мистецтвознавства — в номінації «Музично-інструментальне мистецтво і мистецтвознавство».
Члени робочої групи відзначили вагомий внесок кожного із претендентів у розвиток і популяризацію українського народного мистецтва, вивчення та збереження зразків народної творчості.
Премія вручатиметься 19 вересня 2021 року під час проведення Обласного фестивалю української пісні і танцю імені Григорія Верьовки, яке традиційно проводитиметься на батьківщині видатного хормейстера, в смт Березна.
— Кожен із цьогорічних номінантів достойний того, щоб отримати премію Григорія Верьовки, адже так чи інакше вони продовжують його справу — збереження пісенної та хореографічної спадщини нашого народу, — підсумувала Олена Дума та зазначила, що згідно з Положенням про Премію усі номінанти братимуть участь у фестивалі, тож глядачі ще раз зможуть насолодитися виступами майстрів мистецтв Чернігівщини.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 10:36
Є люди, які не бояться починати все спочатку. Історія Валентини Будько з Бахмача — саме про це.
З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24
Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.
Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка 09:24
У Національній бібліотеці України для дітей 11 травня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети — у наших руках!». Серед переможців — Артур Мнацаканов, який зайняв III місце у віковій категорії 8-11 років.
"Грошова допомога" обернулась втратою 9 тисяч гривень 09:21
Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 9 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв