Одночасно із "Великою реставрацією" до об'єктів культурної спадщини будуватимуть дороги – Тимошенко
В рамках проєкту "Велика реставрація" планується відбудувати, реставрувати та відремонтувати близько 150 культурних пам'яток за три наступні роки.
Передбачається, що підхід до роботи буде комплексним і одночасно із реставрацією до об'єктів культурної спадщини будуть ремонтуватися або прокладатися нові дороги.
Про це під час форуму "Україна 30. Культура. Медіа. Туризм" повідомив заступник голови Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко.
"Окрім реставрації, ми будуємо туди дороги, ставимо навігацію для того, щоб люди, навіть коли вони не планують поїхати до якогось об'єкту, бачили вказівник, заїжджали, дивилися, провели там 30-40 хвилин-годину і дізнавалися більше про свою країну", - розповів Тимошенко.
За його словами, на "Велику реставрацію" цього року виділено 2 млрд грн – такої суми на оновлення культурної спадщини в Україні ще ніколи не виділялося.
Він також повідомив, що до переліку об'єктів будуть включені ті, які перебувають не лише на балансі Міністерства культури та інформаційної політики, а й на балансі інших міністерств, відомств та місцевого самоврядування.
Тимошенко також розповів, що спершу у планах було відновити 150 об'єктів за рік, втім технологія відбудови культурної спадщини не дозволяє зробити це у такий короткий термін. Крім того, ринок реставраторів в Україні наразі не такий великий. "Ми дали поштовх ринку і сподіваємось, що будуть з'являтися нові компанії", - додав він.
Нагадаємо, що під час форуму "Україна 30" також зазначалося, що одним із об'єктів "Велика реставрація" є Національний історико-культурний заповідник «Качанівка», що на Чернігівщині.
Останні новини Чернігівщини
Атака дронів на Чернігів: є влучання в адмінбудівлі та постраждалі 12:04
У центрі Чернігова зафіксовано влучання безпілотного літального апарата в адміністративну будівлю. Про це повідомляє міська військова адміністрація.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж.
Спробувати професію на практиці: як у Чернігові змінюють підхід до профорієнтації 09:07
У закладах освіти міста Чернігова триває національне пілотування системи профорієнтації, яке реалізовує швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із Міністерством освіти і науки України за підтримки управління освіти Чернігівської міської ради.
14 квітня: цей день в Україні і світі 09:00
День 1511 Російська агресія - Day 1511 Russian aggression
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.