Проведено літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"
Працівники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували і провели літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…".

Сценарій побудовано на основі біографічних даних про родину Лариси Косач та сюжетів із її життя. Головна мета заходу – показати знану поетесу як високоосвічену, європейського рівня жінку.
Ця сильна жінка зі слабким тілом уміла терпіти біль. Але те, з чим упоратися їй було не до снаги, – це невзаємне кохання до смертельно хворого Сергія Мержинського. Він хворів на туберкульоз легень і помер у Лесі на руках. Причому Мержинський не приховував, що кохає іншу. Та, незважаючи на це, письменниця знайшла в собі сили, аби любити без взаємності і бути з Сергієм до останньої хвилини його життя. 7 липня 1901 року в Кімполунзі на Буковині, переживаючи біль утрати, Леся напише вірша "Уста говорять: "він навіки згинув!".
Іще 1898 року на вечорі, присвяченому Іванові Котляревському, Леся познайомилася з Климентом Квіткою, і через деякий час вони побралися. Що між ними було – дружба чи кохання, сказати важко, але те, що вони були потрібні одне одному, одразу впадало в очі.
Протягом літературно-музичної композиції прозвучали уривки віршів Лесі Українки, рядки з "Лісової пісні". Усі почуття й переживання на сцені передав чудовий дует. Акторами цього вечора були учасники поетичного бібліопростору "А+" Анна Дмитрук, яка блискуче вжилася в ролі Лесі Українки й Мавки, та Сергій Таранець (він майстерно впорався з роллю Климента Квітки). Провели захід бібліотекарки відділу документів із гуманітарних наук Наталія Утиро і Надія Заваліна, а допомагав їм як звукорежисер Анатолій Іщук.
На свято завітала студентська молодь із Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка й Національного університету "Чернігівська політехніка", а також учні 10 класу колегіуму №11. Радник голови обласної ради Дмитро Никоненко виступив зі словами подяки. На завершення заходу бібліотекарка відділу абонемента Віра Губко зробила огляд книжкової виставки "Мрії зламане крило".
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.