Реставрація палацового комплексу в Качанівці серед проєктів "Велика реставрація", - Олександр Ткаченко
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура» розповів, які об’єкти планується оновлювати в межах проєкту «Велика реставрація».
- У Києві — це Національна філармонія, в самому центрі міста, яка потребує негайної уваги. В Чернівецькій області – це, наприклад, університет. Тобто ми говоримо не тільки про об’єкти, які підпорядковані нашому міністерству. В Чернігівській області - це реставрація палацового комплексу в Качанівці. У Львівській області ми продовжимо відбудовувати «Золоту підкову» – проведення реставрації у Підгорецькому замку, про що говорили в усі часи незалежності, – заявив Олександр Ткаченко.
За словами міністра, оновлені об’єкти з проєкту «Велика реставрація» об’єднають у зручні туристичні маршрути, які потім будуть відображені на туристичних мапах.
- Щоб люди розуміли, в який спосіб, наприклад, Черкаською або Полтавською областями впродовж вікенду проїхати, аби відвідати відроджені об’єкти. Все це накладається на мапи, на зручні дороги, на нормальні залізничні сполучення і аеропорти. Тому все буде культура, – сказав він.
Завдяки проєкту «Велика реставрація» протягом трьох наступних років буде оновлено 150 українських замків, музеїв та театрів. Про це під час свого виступу заявив Президент Володимир Зеленський.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина — перша в Україні: 168 медалей на чемпіонаті з кікбоксингу ІСКА 13:32
З 26 до 29 березня в Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу ІСКА серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, а також дітей.
5 вправ для голосу, які допоможуть журналістам звучати впевнено 13:19
П’ять ефективних технік, які допомагають звучати впевнено та не втрачати голос медійникам навіть після навантаження — налаштування дихання, розігрів дикції, вправи для носа, робота з діафрагмою, швидке відновлення.
Натхненна подорож у світ симфоній Моцарта 12:54
29 березня 2026 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) подарував численним глядачам нову зустріч із симфонічної спадщиною Вольфганга Амадея Моцарта.
Питання освіти, надійний зв’язок і реалізація програми Скринінг здоров’я 40+ – В’ячеслав Чаус на нараді з керівниками РВА 12:39
Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус провів нараду з керівниками п'яти районних військових адміністрацій. До зустрічі долучилися заступники голови ОДА – Костянтин Мегем, Дмитро Синенко, Жанна Шерстюк, Іван Ващенко та Сергій Зенченко.
Відкриття ангіографічної операційної та інсультного блоку — новий етап розвитку медичної допомоги в Ніжинській громаді 12:17
У Ніжинській центральній міській лікарні ім.М.Галицького днями запрацювали нова сучасна ангіографічна операційна та спеціалізований інсультний блок.