Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 06:12:45

Виставка “Кераміка Чернігівщини”. ФОТО

12.10.2012   16:26Агенцiя

12 жовтня 2012 року у приміщенні військово-історичного музею – відділу Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського відкрилася виставка “Кераміка Чернігівщини”. Вона присвячена 80-річчю створення Чернігівської області та 210-й річниці створення Чернігівської губернії.

Виставка розповідає про одне з  найдавніших занять людини й одночасно  вид мистецтва – гончарство, яке  виникло у 5 тисячолітті до нашої  ери. Представлені зразки ліпної кераміки доби неоліту, виготовлені на гончарному крузі вироби періоду Київської Русі та доби Гетьманщини. Широко показані зразки продукції основних гончарських осередків Чернігівщини – Ічні, Коропа, Ніжина, Семенівки, сіл Олешня Ріпкинського та Верба Коропського районів ХІХ–ХХІ століть, роботи художників-керамістів М.І. Денисенка та Г.П. Денисенка, заслуженого майстра народної творчості І.І. Бібіка. Не обійшли увагою автори виставки і таку галузь гончарства, як кахлярство. Загалом майже 350 традиційних для Чернігівщини гончарних виробів створюють атмосферу ярмарку. А робочі інструменти гончаря, у тому числі й гончарний круг, та фото наочно показують його нелегку працю.

Учасники відкриття вкотре висловили  слова жалю про те, що в Чернігові  ліквідований музей народного декоративно-ужиткового мистецтва, де не лише експонувалося музейне зібрання, але й пропагувався творчий здобуток сучасних майстрів.

Гарним подарунком для присутніх  стала демонстрація документальної стрічки 1923 року, яка розповідає про  технології виготовлення кахель.

Букети осінніх квітів від директора  музею отримали куратор виставки Н.А. Тонких, для якої це була перша самостійна експозиція, та музейний художник Н.Ф. Варган з нагоди професійного свята.

Людмила Линюк

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини