Вперше на Чернігівщині творчим колективам та митцям вручили обласну премію імені Григорія Верьовки
Уже вчетверте на Чернігівщини проходить Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки, який відбувся 1 жовтня в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.

Захід присвячений 125-річчю від дня народження Григорія Верьовки - видатного українського диригента, композитора, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. А також 100-річчю заснування Березнянської школи мистецтв імені Григорія Гурійовича Верьовки та Міжнародному дню музики.
Вперше, у рамках фестивалю, кращі колективи і митці Чернігівщини у галузі вокально-хорового, хореографічного, музично-інструментального мистецтва та мистецтвознавства відзначені обласною премією імені Григорія Верьовки, яка започаткована у 2019 році рішенням Чернігівської обласної ради.
Привітали лауреатів фестивалю заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко та радник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Никоненко.
У номінації «Вокально-хорове мистецтво» премією нагороджено академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм - художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур.
У номінації «Хореографічне мистецтво» премію вручено зразковому АМАТОРСЬКОМУ колективу «Театр танцю «Слов’яни» комунального підприємства «Міський Палац культури імені В’ячеслава Радченка» Чернігівської міської ради. Керівники - заслужений працівник культури України, відмінник народної освіти Володимир Дядечко та відмінник народної освіти Марина Дядечко.
У номінації «Музично-інструментальне мистецтво і мистецтвознавство» Премією нагороджено професора Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Григоровича Шевченка, кандидата мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України Олега Васюту.
Також, за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва Чернігівщини Почесною грамотою Чернігівської обласної державної адміністрації нагороджено:
- Саченко Максима Анатолійовича, директора школи та викладача по класу акордеона.
- Маркович Галину Василівну, викладача по класу баяна та акордеона.
- Саченко Тетяну Геннадіївну, викладача по класу хорових дисциплін, академічного та естрадного вокалу.
Свої нагороди - почесні грамоти обласної державної адміністрації, Менських районних органів представницької та виконавчої влади - за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва Чернігівщини та з нагоди столітнього ювілею Березнянської школи мистецтв імені Григорія Верьовки отримали і окремі працівники цього навчального культурно-мистецького закладу.
Перед учасниками фестивалю виступили: академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, студентський хор Національного унівеститету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Григоровича Шевченка, вокальний гурт «Березенці» Березнянського будинку культури, інші майстри пісенно-танцувальної творчості.
Останні новини Чернігівщини

У лютому пільги та житлові субсидії отримали понад 100 тисяч домогосподарств області 11:00
Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Чернігівської ОДА.

5 березня завершується реєстрація на ЗНО 2021 10:54
5 березня – останній день, визначений для відправлення поштою реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Дату подання документів до регіонального центру оцінювання якості освіти визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:44
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 3 березня по 8:00 4 березня 2021 року.

10057 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні 08:25
Захворіли 611 дітей та 388 медпрацівників.

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня 08:13
Річка Стрижень як і більшість малих річок України в результаті гідротехнічного будівництва є водогосподарською системою (має каскад ставків). Стік води зарегульований за рахунок водопропускних та водопідпірних споруд. На території міста Чернігів налічується 4 з них.